Close

JUUBELIREIS Kreekasse

6. mail 2017. aastal sai alguse Meltemi Adventures'i 10 välismaine purjereis. Reisisihiks vana hea Cycladese saarestik ja laevaks ikka Greek Isles Yachtingu Handakas. Kapten Johani meeskonnas seilavad sel korral veel Aivar, Maie, Liina, Annika, Vambola, Katariina Elisabeth, Kaido ja Johannes.

Juubelireis Kreekasse

Eestimaa tolm pühiti jalgelt juba reedel ja õhtuks maabuti Ateena kesklinna 150 ruutmeetrises apartmendis. Vaatamata reisiväsimusele otsustati siiski väike linnatiir ja õhtusöök teha.

Järgmisel päeval õnnestus laev isegi varem kui esialgselt plaanis kätte saada ja tee Hydra (ka Idra ja Ydra) saarele võis alata. Hydra on Meltemi reisidest seni kõrvale jäänud ja oli viimane aeg see põnev saareke reisikavva võtta. Tuul oli soodne ja reis algas muretult.

52 km2 suurune Hydra saar (kreeka Ύδρα) asub Egeuse meres Saroni lahe ja Argolída lahe vahel Saroni saarestikus. Peloponnesose poolsaarest lahutab Hydra saart kitsas, ca 6 km laiune väin. 2007. a. nimetas tuntud ajakirja National Geographic Traveler 522-st eksperdist koosnev kogu Hydra saare Kreeka kõige väärtuslikumaks saareks ning rahvusvaheliselt hinnatud 111 saare hulgas 11. kohal olevaks. Hydra saart iseloomustati kui ainulaadset terviklikku sihtkohta. Saare teeb omapäraseks see, et seal on autod ja isegi jalgrattad keelatud. Ainsaks lubatud liiklusvahendiks lisaks tuletõrje ja prügiautole, on eeslid :).  Meie seltskond otsustas pühapäeval siiski enda jalgu kasutades mäe otsas asuvasse kloostrisse matkata (9 km, 500 tõusumeetrit). Saare kohta saab rohkem lugeda Reisiguru postitusest.

Kui Katariina oli praamiga reisiseltskonnale Hydra saarele järgi jõudnud, GoPro sadamaakvatooriumi lainte vahelt veepinnale toodud ja ennast üksteise külge ankurdatud laevaderägastikust lahti murtud, algas õhtuöine tee Serifosele.

Ilmateade lubas tugevat tuult, aga seda polnud kuskil. Mootorpurjetades läbiti u 58 meremiili 8 tunniga ja kl 5 varahommikul jõuti Livadi sadamasse. Kuigi algselt oli plaan õhtul edasi Sifnose poole seilata, otsustati siiski rahulikult võtta ja ka Serifost avastama minna. Ilm on ideaalne rannapuhkuseks.

Panen vahepeal ka ühe ülevaatlikuma kaardipildi, et oleks silma ees, kus merekarud parajasti viibivad.

Teisipäeva hommikul öeldi Serifosele jällenägemiseni ning võeti suund uue sihtkoha, Sifnose, poole. Päev veedeti kuival maal saart avastades, abimeesteks kaks oranži pandat :). Sifnose kohta saab (ingl.k) rohkem lugeda SIIT.

Sifnosele järgnes järgmine täiesti uus sihtkoht meie Kreeka reisidel – Syros. Saare pindala on 101,9 km². Saar on kuni 402 m kõrge. 2011. aasta seisuga elab saarel 21,507 inimest. Saarel asub Ermoúpoli linn. Meie seltskond võttiski eesmärgiks Ermoupoli külastamise. Ilm oli purjetamiseks ideaalne ja teel Sifnoselt Syrosele olid roolis ainult naised! Piltidel veidi veel tüüpilist Kreeka külaelu Sifnoselt ja naised roolis.

Kuna naised olid roolis, siis oli meestel aega jaburusi välja mõelda 🙂 Nagu kolm tilka vett, kas pole? (ps, nad isegi ei vaadanud Eurovisiooni eelvooru, vaid tulid täitsa ise selle mõtte peale)

Syroselt ei olegi minuni veel eriti pilte jõudnud, aga seal oligi plaanis nö õhtune linnapuhkus, sest hommikul võeti suund juba Kythnosele Loutra sadamasse. Kohale jõudes sulistati juba tuttavates kuumaveeallikates ja hiljem mindi kohalike lahke abiga linna avastama.

Aeg läheb kohutava kiirusega ja homme ongi juba viimane purjetamispäev. Lubab üsna tugevat tuult, mis õnneks vist on sobivast suunast ja lubab kiiret sõitu tagasi kodusadamasse.

Loe veel Meltemi seiklustesi erinevatel vetel

Blogi (est)
Johan Rannast

Dream Team purjetab Tais

Meltemi seiklejad on lõpuks Euroopa piiridest välja murdnud! Täna, 13. täiskuu reedel maandus enamus reisiseltskonnast pärast u 26 tunni pikkust lennureisi lõpuks Phuketis. Esimene kommentaar, mida läbi telefoni kuulsin, oli: ” Kurat, nii palav on. Higi voolab!”. “Paras!”, oli minu vastus. Aga see oli puhas kadeduseuss, mis minus rääkis 🙂 Pühapäeval algab Meltemi Adventures’i kahenädalane purjereis Tai paradiisisaarte vahel ja see blogi jutustab selle käigus juhtunud seiklustest ning põnevatest paikadest, mida külastatakse.

Loe edasi »
Blogi (est)
Johan Rannast

Purjetamisoskuste lihvimine Kreekas 2016

Mereaasta septembri viimase nädala veedavad 15 vahvat merekaru koos kaptenite Johani ja Toomasega Kreekas, Cycladese saarestikus. Selles blogis vahendab nende seiklusi Evelin, kes kaitseb kodumail tagalat (loe – blogib, kasvatab last, lambaid ja kassi).

Loe edasi »
Blogi (est)
Johan Rannast

Assooride reis vol 4 2024

Assoorid 2024 kevadel 2024 aasta kevadel sai aeg küpseks järgmise Assooride saarte külastuse jaoks. Viimati käis Meltemi reisiseltskond seal 2019. aastal. Tartu Kultuuripealinna aastal astusid

Loe edasi »