Close

VELDEMANI PUHKEMAJA JA PURJETAMISKESKUS

Previous slide
Next slide

Meltemi Adventures on Võrtsjärve põhjakaldal purjetamisvõimalusi pakkunud juba palju aastaid. Alates 2019 kevadest oleme pesa pununud Vaibla mändide alla, kus asub õdus ja privaatne Veldemani puhkemaja. Siin on võimalik “juhe steplist välja tõmmata” ning lisaks öömajale ja kõhutäiele nautida ka purjetamisrõõme Võrtsjärvel. Meie purjelaevastik on kasvanud 8 aluseni, mille seast leiab meelepärase nii kogenud purjetaja, kui värske huviline. Kes oma oskusi järvel toime tulla veel piisavalt kõrgeks ei hinda, saab kaasa kutsuda kogemustega instruktori – nii lihtsalt lõbusõidule kui tõsisemaks koolituseks.

Meie purjekaid on võimalik rentida mugavalt ja kiirelt. Tule kohale, valime sobiva paadi, jagame meeskonnale välja päästevestid ja varustuse ja võidki järvele suunduda. Purjekarendi puhul lähtume tunni- päeva- või hooaja osaku hindadest. Hooajaline purjeka osalus pakub kahtlemata soodsaimat võimalust omada purjekat ilma kaasnevate kohustusteta. Märgi osanike vahel jagatud kalendrisse aeg, millal paati soovid kasutada ja mine purjetama. Korras paatide, päästevahendite, päramootorite jms. eest hoolitseme juba meie. 

Pärast seiklust järvel on võimalik lõõgastuda järveäärses saunas, maitsta kohaliku köögi hõrgutisi või teha üks mõnus kokteil peagi avatavas suvekohvikus. Majutust pakume kuni 50-le inimesele, telkimisvõimalusi rohkematelegi.

Veldemani puhkemaja teenustest loe lähemalt SIIT

MELTEMI LAEVASTIK

Previous slide
Next slide

RS QUEST

 

Lahedad treeningpaadid nii algajatele, kui kogenud purjetajatele. Purjestus – rehvitav groot, rullfoka ja gennaker. Polüetüleenist uppumatu kere ja mastitopi ujukid tagavad turvalisusega ka uppikäimise korral. 

Sobivad ka võistlemiseks 2 – 3 liikmelistele tiimidele. Juba neljandat hooaega Võrtsjärvel toimuva RS Quest karikasarja võistluspaadid. Teist aastat järjest toimuvad Võrtsjärvel Questidele ka Eesti Meistrivõistlused https://jkmeltemi.ee/kalender/rs-questi-meistrikad

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 3h                                                    70 EUR
 • 1 päev                                                     120 EUR
 • Hooaja osak                                         600 EUR *
 

* Hooajaline meeskondlik osak võimaldab kolmeliikmelisel meeskonnal kasutada paati ühe hooaja vältel piiramatu arv kordi ja osaleda regattidel. Võimalik on jagada omavahel osaku maksumus. Hooaeg kestab üldjuhul 1. maist 30 septembrini. Tingimuseks on osanike vahel jagatud kalendrisse oma purjetamisaegade märkimine. 

Previous slide
Next slide

Jeanneau Sun 2000 “MannJaana”

 

MannJaana on krapsakas 6,6 m pikkune taskukruiiser, mis sobib suurepäraselt nii lühemateks kui ka pikemateks purjeretkedeks. Jaht on varustatud kahe purje ja 5 hp päramootoriga. Svert ja roolilaba liiguvad vajadusel kergesti üles, seega pole tarvis karta ka madalat vett. Ujumiseks leidub paadipäras klappredel. Kokpitti mahub mugavalt kuni 6 inimest, aga kui juhtumisi öö peale jääda, mahub õdusasse kajutisse tuttu 4-liikmeline seltskond. MannJaana sisemusest leiab peahmed madratsid, sisevalgustuse ja kraanikausi koos 35 l värske vee paagiga. Nii kajutisse kui kokpitti sobiva ovaalse lauakese taga on pärast purjetamist ankrusse jäädes võimalik sõpradega mõnusalt aega veeta või õhtueinet nautida

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 3h                                                               120 EUR
 • 1 päev                                                                 200 EUR
 • Kipperi töötund                                                   15 EUR 
 • 3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat)             150 EUR
 • 4X3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat)       450 EUR
 • Rentides pikemaks perioodiks küsi pakkumist.
Previous slide
Next slide

Cumulus 164 “TrineRiin”

 

Cumulus on unikaalne Eestis leiutatud ja toodetud päevapurjekas, mis on lihtsasti käsitsetav kasvõi üksinda, kuid mahutab lahedasti kuni 6 inimest. Eriline tilgakujuline kere, kõrgel paiknev poom, takistusel automaatselt üles liikvad svert ja roolilehed teevad sellest ideaalse aluse Võrtsjärvel purjetamisega esmatutvust tegevatele inimestele. TrineRiinu omapärade hulka kuulvad veel teleskoopmast ja ka eespurje kasutamise võimalus.

Arvestades mitmekülgselt häid omadusi on stabiilse ja turvalise Cumuluse pardal võimalik nautida nii puhkust kui võistlusmomenti ja seda ka algajatel purjetamishuvilistel.

 

Hinnakiri rentimisel

 • Kuni 3h                                                                   80 EUR
 • 1 päev                                                                    140 EUR
 • 3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat)             150 EUR
 • 4X3h purjetamiskoolitus (2-4 osalejat)       450 EUR

 

 

 

 Purjekarendi hindadele lisandub käibemaks 20

Kalepurjekas “Laura”

 

Kale on Võrtsjärvel kasutusel olnud traditsiooniline puust traalerpurjekas, mida tema graatsilise välimuse tõttu tihti ka lõbusõitudel ja regattidel kasutati. Saleda kerega kalepurjekal on kaks kolmnurkset purje, masti küljes suur 70 m2 grootpuri ja vöörstaagil väike foka. Traalimisel liikus kalepurjekas külg ees allatuult, vedades küljel kalet, ehk traali. Nimi kale ongi tulnud traalimisel kasutatud suuresilmalise võrgu ehk kale järgi. Parematel päevadel, aastatel 1930 – 1970 võis Võrtsjärvel näha koguni 70 kalepurjekat. Tänapäeval on siinsetel vetel liikvel kolm vanade traditsioonide järgi ehitatud puulaeva, millest keskmine õde, Liisu, kuulub nüüd Meltemi laevastikku ja viib huvilisi järvele lõbusõidule maikuust oktoobrini. 

 

Kalepurjekas võtab pardale 12 reisijat + meeskonna.

Sõidud algavad Veldemani puhkemaja kanalist või kokkuleppel ka teistest Võrtsjärve sadamatest. 

 

Kalepurjeka rendihind koos kipperi ja madrusega on 

175 EUR + km/tund

Pikemate sõitude korral soodushinnad.

 

Võrtsjärve karikasari RS Quest svertpaatidel

2020. aasta hooajal stardib Võrtsjärve põhjakaldal neljaetapiline võistlussari, mille peaauhinnaks on rändkarikas ja RS Questi tasuta kasutusõigus järgmiseks hooajaks. Võistluspaatidena kasutame purjetamiskeskuse nelja täiesti uut RS Questi, aga võimalik on liituda ka isikliku samaväärses varustuses Questiga. Võistkonnad on 2 – 3 liikmelised. 

Karikasarja kohta saab täpsemalt lugeda ja osalejaks registreeruda SIIN

Küsimused on oodatud meiliaadressil info@meltemi.ee või telefonil 55 86 271