Close

India ookeani purjereis Seišellidele

Erakordne võimalus maitsta maailma ühe omanäolisema saarestiku imesid Meltemi purjereisile kohases vürtsikas kastmes

Reisi aeg

Purjereis toimub 04.12. – 14.12.2022

 

NB! Lisaks juba broneeritud katamaraanile lisandub 50 jalane purjejaht Dufour 520 GL. Kajutikohad sellel laeval on soodsamad ja saadaval on veel 5 kohta. 

 

 

Kui juba sedavõrd kaugele reisida, on meie soe soovitus hankida lennupiletid väikese ajavaruga vabalt valitud suunal, et oleks aega vaim välja puhata nii pikkadest lendudest kui hilissügisesest Eesti argielust. Laeva saame kolida 4. detsembril ja välja viskame ennast 14. detsembri hommikul.

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Seekordsel purjereisil võtame ette seni veel avastamata India ookeani saarestiku – Seišellid. Purjereis algab ja lõpeb Praslini saarel, mis asub vaid tunnise laevasõidu kaugusel saarestiku peasaarest Mahést. Mahé rahvusvahelisse lennujaama lennutavad Euroopast mitmed lennufirmad. Praslini jahtsadamast viib purjereis meid avastama ümberkaudseid kauneid graniitsaari. 

 

Seišellide saarestik koosneb 115 saarest, millest laias laastus pooled on vanad ning väga kireva floora ja faunaga graniitsaared ja ülejäänud pigem kesksaarestikust kaugemal asuvad korallsaared. Loodust on siin püütud säilitada nii puhta ja puutumatuna kui seda napi 200 inimasustusega aasta jooksul teha on võimalik ja see teebki Seišellidest tõelise India ookeani pärli nii botaanikule, ornitoloogile, kui loomulikult purjematkajale.

 

Meie reisi tempo on seekord pigem rahulik ja läbitud meremiilid tagasihoidlikud. Jätame endale aega põnevate saartega tutvumiseks ja niisama puhkamiseks, kuid loomulikult tegeleme ka sel korral purjetamisoskuste lihvimisega ja naudime troopilistes vetes seilamist täiel rinnal.

laevad

Seišellidel seilame seekord suurtel purjekatamaraanidel.  Laevade pardal on olemas kõik mugavused mõnusaks merereisiks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub laevas ruumikas salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja mitmed wc-d/dušširuumid. Välisdekid ja kokpit on piisavalt avarad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Meeskonda pääseb lisaks kipperile 10 – 12 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Laevades on nii double magamiskajuteid, naridega kajuteid kui väikseid ühekohalisi vöörpiigi kajuteid. Tõsi on seegi, et troopilises kliimas on tihtipeale hoopis mõnusam magada tähistaeva all värskes õhus

 

Tänapäevase kruiisikatamaraani juhtimisega saab kogenud kapten hakkama ka üksi või teatud olukordades ühe abilisega. Samas on meie reiside eesmärgiks kaasata laevatöödesse ja purjetamise põnevasse maailma kõiki reisijaid. Meeskonnatöö harjutusi ning meremehe tarkusi saavad kõik osalejad omandada ka Seišellide purjereisil.

 

NB! ÜKS KATAMARAANIDEST ON ASENDATUD ÜHEKERELISE PURJEJAHIGA. KAJUTIKOHA HIND SELLEL LAEVAL ON SOODSAM. 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

04.12. kl 12:00 Kogunemine Praslinil, Baie St. Anne sadamas

Purjereis Seišellide saarestikus. Täpsem reisikava on valmimas.

14.12.2022  Check-out kl 9.00 Praslinil

 

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Seišellide külalislahkust kuival maal.

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et hilissügisene kaamos pole sinu jaoks ja palju paremini kõlab purjetamine troopilises India ookeani saarestikus, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 600 EUR esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele reisile on pakkuda kajutikohti 

kuni 19-le seiklejale

 

Elukoht laeva pardal pardal ja 10 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

 

katamaraanil 1790 EUR/1690 EUR

purjejahil 1590 EUR/1490 EUR

 

soodushind gruppidele alates 6 osalejast ja püsiklientidele

 

 

Makstud raha eest saab

 • Elada 10 päeva luksusliku purjekatamaraani või purjejahi pardal, avastada purjede all ühte maailma kaunimat saarestikku.
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg. 

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade ja rahvusparkide külastamiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi

 

PS! Kui jääd jänni lennupiletite ostmisel, siis anna ka sellest teada. Püüame abistada.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;  www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee

 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Alo (kipper) Saona 47

Meeskond: Endel, Liis, Saskia, Sonja, Anu, Joonas, Aigi, Jan, Rivo, 

 

 

Johan (kipper) Dufour 520 GL

Meeskond: Karin, Eleri

 

Soovin registreeruda