Close

Tegevused

Leiame tegevust kõigile aastaringselt

Kevadest sügiseni

Tegeleme purjetemise, puhkusekorralduse ja veeturismiga Võrtsjärvel:

Sügisest kevadeni

Korraldame sõltuvust tekitavaid, harivaid ja maailmapilti laiendavaid purjereise:

Kui leidsid endale meelepärase tegevuse, siis kirjuta meile julgelt.

Meie, Meltemi

“Meie“ oleme Johan ja Evelin. 2014. aasta kevadel lõime perefirma Jahtklubi Meltemi OÜ. 2015. aasta viimastel päevadel otsustasime, et meie tegevusvaldkond on veidi laienenud ja jahtklubi nimes ei ütle enam piisavalt. Jahtklubi Meltemist sai Meltemi Adventures, hellitavalt lihtsalt Meltemi.

Johan on purjetanud juba üle 16 aasta ja nüüd on hobi juba aastaid olnud ka tema tööks. Ta on üks kolmest mehest, kes on olnud Cumuluseks ristitud purjeka sünni juures ja esimese mudeli koos kaaslastega nullist üles ehitanud. Hiljem on ta töötanud Cumuluse tootmisjuhina ja osalenud ka müügiedendamises. Meltemi töökorralduses täidab Johan tegevjuhi ülesandeid, on kipper-koolitaja, paatide tehnilise korrashoiu eest vastutaja, jne. Eelnevad kogemused on seotud ka müügitöö, ürituste korraldamise ja ka reisikorraldusega, mis annavad head eeldused ka praeguses ametis.

Evelin on Johani kõrval purjetamist õppinud üle 5 aasta ja vaatamata aegajalt kimbutavale merehaigusele, saanud külge purjetamise ja vee peal viibimise pisiku. Lisaks pedagoogilisele taustale ja suurürituste korraldamise kogemusele, armastab ta loodust, reisimist ja inimesi, mistõttu sobib Meltemile nagu kirss tordile. Hetkel tegeleb Evelin põhiliselt pere järelkasvu eest hoolitsemisega, aga veidi jääb aega ka kodulehe ja blogi haldamisele ning turundusideede väljatöötamisele.

“Meltémi” on ühe erilise tuule nimetus. See tuul puhub maist kuni septembrini Vahemerel ning toob sinna põhja poolt leevenduseks jahedamat õhku. Samas on see piisavalt tugev, et olla parajaks väljakutseks purjetajatele. Kuna meie sooviks on, et eestlased leiaksid üles ka oma kodumaised “Väikesed Vahemered”, siis otsustasimegi oma ettevõtmisele selle iseloomuga tuule nime anda. Aga kui kodused Eestimaa veekogud kipuvad kitsaks jääma, saab koos  Meltemi Adventures’ga avastada ka kaugemaid põnevaid paiku.

Üks meie purjetamisentusiastist sõber ütles kord, et tema unistus oleks näha vähemalt ühte purje igas Eesti väiksemaski sadamas. Tema väljaöeldud lause on meil pikalt meeles mõlkunud ja sellest on saanud ka meie unistus.

Lõime Meltemi Adventures´i selleks, et teha algust „valge purje“ unistuse täideviimisega. Meie missiooniks on inimestele näidata, et purjetamine ei ole vaid rikaste, hulljulgete ja professionaalide lõbu, vaid meeleolukas ja põnev ajaveetmisvõimalus, mis on kättesaadav kõigile.