Close

Purje- ja matkareis Assoori saartele

Kaks nädalat ehedaid elamusi ja aktiivset puhkust keset Atlandi ookeani varjatud imesid

Reisi aeg

 13.04.2024 – 27.04.2024

 

 

 

*Assooridele ja tagasi lendamiseks võiks varuda 2 – 3 päeva

 

Aega reisini:

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Tõeliste purjematkajate nõudmisel võtame taaskord ette üheks vaieldamatuks lemmikuks kujunenud ekspeditsiooni avastamaks Atlandi ookeani hästi varjatud paradiisi. Assoori saared on õigustatult avamere purjetajate ja matkajate unistus. Nagu eelmised purjereisid sinnakanti ka tõestanud on, unelmate sihtkoht. Oma asukoha tõttu Atlandi ookeani keskel on need saared peatuspaigaks enamikule Põhja-Atlandit ületavatele purjejahtidele ja samas tänu oma asukohale küllaltki vähe külastatud turistide poolt. Igal sammul võib kohata karuseid meremehi, muhedaid kohalikke kalureid ja karjapidajaid ning vabaduseihkajatest seiklejaid, kelle lugusid kuulates saab endalgi maailmapilt terviklikumaks. Koos paradiisisarnase loodusega tähendab see, et eheda elamuse otsijatele ja turistilõksude põlgajatele on Assoorid tõeliselt ahvatlevaks sihtkohaks. Kohalikud on lahked, hinnad on soodsad ja õhkkond on tõeliselt muhe – no worries, nagu öeldakse Saarestikul valitseb tänu soojale Golfi hoovusele aastaringselt mahe kliima, meie valitud reisi aeg suvehooaja alguses lubab oodata nii tõelist mereilma, kui  mõnusaid soojakraade ja päiksepaistet saari avastades. Kaasa tuleb igal juhul haarata nii tormikad, kui ujumisriided ja päikesekreem!

 

Kahe nädala jooksul plaanime purjetada läbi kogu saarestiku, külastades 6 – 7 imelist saart, ka neid, mille rajad on turistide hordidest siiani puutumata. Tavalisest pikem reisiaeg annab võimaluse teha põhjalikumalt tutvust Assooride kohaliku eluga, tunda rõõmu vägagi omanäolisest loodusest ja võtta maismaal viibides aega ka põnevate avastusretkede jaoks. Rannaäärsed laavakividest laotud matkarajad, põlismetsa all kulgevad endised karjateed, vulkaanikraatrites pelgupaiga leidnud müstilised järved – loodusimesid leidub Assooridel igal sammul ja reisi lõpus on oht saada viiemillistest vaadetest üledoos Kui ilmastikuolud vähegi lubavad, kujuneb kulminatsiooniks ka Portugali kõrgeima tipu Pico (2351m) vallutamine. Huvilised saavad Assooridel tegeleda ka snorgeldamise, sukeldumise ja kalapüügiga kuna mereelustik on sealkandis muljetavaldav ning reisi jooksul loome võimalused selle nautimiseks.

 

Purje- ja matkareis Assooridele algab ja lõppeb Ponta Delgada sadamas, Sao Migueli saarel. Sihtkohta saame lennata Läbi Lissaboni, kuhu viivad paljud erinevad lennufirmad. Hinnad on sihtkoha erilisust arvestades väga mõistlikud.

 

 

Loe blogist, kuidas kulges esimene Assooride purjereis aastal 2016

 

Jahid

Meie koduks Assooridel saavad kolme kajuti ja avara salongiga avamere purjejahid Bavaria Cruiser 46 ja Bavaria Cruiser 41, mille pardal on olemas kõik mugavused mõnusaks merereisiks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub laevas ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja kaks wc-d/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt avarad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Ühe laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 6 – 8 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kahekohalisi magamiskajuteid leidub laevas kolm, lisaks on magamiskohad salongidiivanil.

 

Valitud purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne.

 

Loe lähemalt ka töökorraldusest laevas.

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

 

 Planeeritav purjereisi marsruut:

 

12.04. Soovitav on Ponta Delgadasse jõuda reedel, tutvuda linnaga ja puhata hotellis reisiväsimus välja.

13.04. Kohtume hommikul sadamas, varume provianti, saame tuttavaks oma õõtsuvate kodudega ja läheme merele.

14.04. Varahommikune saabumine Terceirale, puhkus. Angra do Heroismo linn, mis on kantud Unesco maailmapärandi hulka.

15.04. Rendime autod ja avastame imelist Terceirat. Pärastlõunal stardime Neptuni abiga Graciosa suunas. Eeldatav saabumine südaöösel.

16.04. Matkapäev Graciosal. Mõnusalt lihtne ja metsik saar, kustunud vulkaan Furna do Enxorfe, termid.

17.04. Purjetame Sao Jorge saarele.

18.04. Avastame Assooride üht kaunimat saart. Rendiautod/rollerid/jalgsimatk.

19.04. Purjetame Faialile. Legendaarne Horta ja Peter Café Sport.

20.04. Faiali ringreis / Pico tipuekspeditsioon naabersaarel. Õhtul asume laevadesse ja stardime maailmalõpu saarele Floresele.

21.04. Päev merel, eeldatav õhtune saabumine Floresele.

22.04. Florese päev, matk, kosed, Faja Grande. 

23.04. Naudime Florese ilu ja eraldatust. Õhtune start Faiali suunas.

24.04. Päev merel, eeldatav õhtune saabumine Faialile. Ärateenitud õhtu Peter Cafe Sportis

25.04. Pico tipuekspeditsioon naabersaarel / Faiali ringreis. Õhtune start Sao Migueli suunas.

26.04. Päev merel, eeldatav hilisõhtune saabumine Sao Miguelile.

27.04. Anname hommikul laevad üle ja asume koduteele / avastame Sao Migueli /vedeleme niisama 

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on ligemale aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võiks purjereisi kuupäevadele lisaks arvestada paar päeva nii minnes kui tulles. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Kurja ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse saarerahva külalislahkust kuival maal.

 

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et Assoori saartel purjetamine on maailmapilti avardav seiklus, millest loobumine ei tule kõne allagi, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 600 EUR suurune esimene osamakse. Broneerimistasu maksmisel võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust kui esitame lõpliku reisiraha arve. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Assooride purjereisil on pakkuda kohti

kuni 14-le seiklejale.

 

Elukoht purjejahi pardal ja kaks nädalat unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

1990 EUR

 

Gruppidele alates 6 osalejast ja sari-purjereisijatele soodushind 

1890 EUR


SÕBRAPÄEVA PAKKUMINE:  200 EUR soodsam hind (kehtib kuni 18.02.2024)


Makstud raha eest saab

 • Elada kaks nädalat purjejahi pardal, tutvuda kõigi oluliste saartega .
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Nautida matkamist maailma ühe kaunima saarestiku matkaradadel, võimalus tõusta ka Portugali kõrgeima tipu mt. Pico tippu (2351 m)
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas 
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi töötasu.

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks

 

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 

 • Nime
 • Sünniaega
 • Reisidokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit
 • Emaili aadressi
 

PS! Meltemi Adventures ei müü ega vahenda lennupileteid. Küll aga oskame anda hüva nõu soodsalt sihtkohta jõudmiseks. Kui jääd hätta, küsi julgesti abi.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 

NB! Meltemi Adventures ei ole reisibüroo, ega korralda pakettreise. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Bavaria 41 Cruiser; kipper Johan

 

meeskond: Mait, Kaija, Ingeldrin, Triin, Lainer, Annika

 

 

Dufour 382; kipper Alo

meeskond:

 

Soovin registreeruda