Close

MELTEMI ADVENTURES

Meltemi Adventures on 2014 aasta kevadel algatatud ettevõtmine, mille eesmärgiks on tuua üha rohkem huvilisi purjetamise juurde ja avastada purjede all üha kaugemaid paiku. Astu laeva ja seilame koos uutele seiklustele vastu!

Meltemi purjereiside läbiv idee on tutvustada avamerepurjetamise võlusid ka mittepurjetajatele. See tähendab, et lisaks helesinise mere ja sooja päikese nautimisele on võimalik tutvuda purjelaeva ehitusega, tuule ja purjede koostööga ja erinevate meeskonnarollidega ning seda kõike omal käel praktikas järele proovida.

Eelnevate kogemuste vähesus või puudumine ei saa takistuseks, aitame teil meeleldi leida tee põneva ja elukestva hobi juurde.

Sihtkohad

Purjetajaid käivitavad erinevad motivaatorid: olla kiirem, olla lugupeetum, olla vabam, panna ennast proovile. Paljude unistus on avastada kaugeid maid ja rahvaid, tunnetada looduse vägevust ja tulla seal toime. See on ka Meltemi reiside põhiline eesmärk. Sihtkohti valides püüame leida võimalusi põgeneda harjumuspärase kärarikka turismitööstuse mõjuväljast ja nautida ehedaid elamusi austades kohalikke traditsioone, inimesi ja loodust.

Meiega reisides saavad lähedaseks järgmised sihtkohad:

Kreeka Cycladese saarestik, Kanaaride läänesaarestik, Assoori saared; Sitsiilia Aeooli saared, Toscana saarestik, Sardiinia, Korsika, Horvaatia, Andamani mere saared Tais, Kariibi mere saared või ka paljud muud eksootilised paigad üle maailma. 

Loe ja vaata juba toimunud reiside kohta meie BLOGIST või tutvu tulevaste purjereisidega REISIKALENDRI rubriigis.

 

Kui aga oled otsustanud omal käel maailma avastama minna, siis anname meeledi hüva nõu ja abistame jahi leidmisel rohkem kui 50 sihtkohas üle maailma.

Tutvu rendijahtide ja katamaraanide valikuga SIIN

Reisi planeerimine

Meltemi Adventures’i korraldatavad reisid toimuvad üldjuhul sügisest varasuveni, väljaspool suuremat turismihooaega. Suvel on ju Eestiski mõnus. Kuna reisi planeerimine algab tihtipeale rohkem kui aasta enne reisi toimumist, võib ette tulla muudatusi. Esmalt sõltub iga sedasorti ettevõtmine loomulikult osalejatest, nende arvust ja eelistustest. Selleks, et reis saaks toimuda, on vaja kokku saada kriitiline arv osalejaid, milleks on üldjuhul vähemalt 6 inimest. Seejärel saame broneerida jahi, aidata transpordi organiseerimisega, otsustada vastavalt eelistustele reisikava jne. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame ka kajutiplaani. Võib juhtuda, et tuleb ette kuni paaripäevaseid nihkeid seoses lendude klappimisega või ilmastikuoudega. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga, ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17m/s ja rohkem) üldjuhul sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Vahemere või ka teiste sihtkohtade rõõme kuival maal.

Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda mõnes teises grupis või tagastame ettemaksu.

Purjejahid

Meltemi Adventures’i purjereisidel on meie koduks moodsad, turvalised ja hästi varustatud, kolme kuni kuue magamiskajutiga avamere purjejahid või katamaraanid, mille pardal on olemas kõik mugavused mõnusaks merereisiks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub laevades ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja mitu wc-d/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida.

Valikus olevad purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured ja turvalised. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et nädala jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne… Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kajutid on üldjuhul kahekohalised – kõrvutiasetsevate või narivooditega.

Meeskond

Et merereis sujuks ja osalejad väärt kogemuse võrra rikkamaks saaksid, määrame laeval meeskonnarollid, nagu kord ja kohus. Kogemuste puudumine pole takistuseks, neid koguneb reisi jooksul piisavalt.

  1. Kapten-koolitaja käseb, poob ja laseb merel olles, aga annab ka hüva nõu ja õpetab merekaru tarkusi. Vastutab ainuisikuliselt laeva ja meeskonna turvalisuse eest. Meie suurte kogemustega kipperid esindavad Meltemi Adventures´i nägemust seikluslikust ja harivast purjereisist ja on reisi jooksul teie parimaks sõbraks ja juhendajaks.
  2. Pootsman on kaptenile paremaks käeks merel. Assisteerib navigeerimisel ja peab vajadusel roolimehe ametit. Määrab koristustoimkonnad. Pootsmani valime arvestades oskusi ja teotahet reisiseltskonna hulgast
  3. Madrused trimmivad purjesid, aitavad läbi viia manöövreid, assisteerivad sildumisel või ankurdamisel ja teevad teisi vajalikke laevatöid.
  4. Peakokk koostab laevamenüü, hoolitseb, et laevas oleks piisavalt provianti, määrab köögitoimkonnad.
  5. Vöörikohvrid naudivad merereisi ja võtavad päikest. Kapteni käsul kogunevad pealtuule pardasse, riputavad jalad üle serva ja tasakaalustavad kreeni.
  6. Köögitoimkond – Hoolitseb, et laevapere ei peaks merel tühja kõhtu kannatama. Süüa on vaja teha üldjuhul 2-3 korda päevas, enamasti püüame õhtust süüa kuival maal. Toimkonnas on korraga kaks inimest, et saaks lõbusam.
  7. Koristustoimkond – Hoolitseb, et laeval valitseks puhtus nii tekil kui üldkasutatavates ruumides. See ei tähenda pidevat teiste järel koristamist, oma isiklikud asjad koristab igaüks ise ja prügi jaoks on prügikastid. Korraga toimetab jällegi kaks inimest.

NB! Mõlemad toimkonnad vahetuvad igapäevaselt, et ikka kõik saaksid laevatöödest rõõmu tunda

Toiduvalmistamine ja koristamine on vajalikud osad laevaelust, aga mitte siiski põhilised. Nagu öeldud, saab meiega seilates igaüks proovida ka madruseametit, juhtida omal käel purjelaeva ja avastada kõiki avamerepurjetamise võlusid just endale sobilikul moel.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et sinu sooviks on meiega sooja päikese alla purjetama tulla, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust.  Juhul, kui reisi toimumiseni on jäänud vähem kui 45 päeva, tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks. Kui otsustad pärast tasumist reisist siiski loobuda, siis broneerimistasu ei tagastata. Kui teavitad meid oma loobumisest vähemalt 45 päeva ette, tagastame ülejäänud reisiraha. 45 – 15 päeva ette teatamisega tagastame 50% reisirahast. 14 päeva jooksul enne reisi toimumist loobudes pöördu reisiraha kompenseerimiseks oma reisikindlustuse poole.

Purjetamiskoolituste korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg 12652618)

Johan Rannast

Tel. +372 558 6271

johan,rannast@meltemi.ee

NB! Meltemi Adventures ei ole reisibüroo, ega korralda pakettreise. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.