Close

Reisikalender

Purjereisid 2024 - 2025

reisikalender

Purje- ja matkareis Assoori saartele

Purje- ja matkareis Assoridele
13. – 27. aprill, 2024

Kaks nädalat ehedaid elamusi ja aktiivset puhkust keset Atlandi ookeani varjatud imesid. Assoori saared on õigustatult avamere purjetajate ja matkajate unistus. Nagu eelmised purjereisid sinnakanti ka tõestanud on, unelmate sihtkoht. Oma asukoha tõttu Atlandi ookeani keskel on need saared peatuspaigaks enamikule Põhja-Atlandit ületavatele purjejahtidele ja samas tänu oma erilisele asukohale küllaltki vähe külastatud turistide poolt.

Uurin lähemalt »
reisikalender

Purjereis Sitsiilias, kaunis Aeooli saarestikus

Sitsiilia purjereis
11.05. – 18.05.2024

Mai keskel stardib taaskord mõnus purjereis Lõuna-Itaalias. Türreeni mere vulkaanilised väikesaared, sundimatu külaelu, elusad tulemäed ja tervendav Vahemereline kliima on ainult mõned märksõnad, miks meiega kevadel Vahemerele seilama tulla. Rääkimata unustamatust kogemusest, mida pakub nädal avamere purjejahi pardal.
Lase endast merekaru välja – „Hõissa ja pudel rummi!“

Uurin lähemalt »
reisikalender

Horvaatia purjereis

21.09. – 28.09.2024

Sügisel purjetame jälle maalilises Horvaatia saarestikus. Nädala jooksul on lootust külastada 4 -5 põnevat saart ja teha kogenud kapteni juhendamisel tutvust avamerepurjetamisega. Stardime Trogiri sadamast Spliti külje all 21. septembril, 2024.

Uurin lähemalt »
corfu
reisikalender

Kreeka purjereis Joonia saartele

12.10. – 19.10.2024
Sel sügisel viime purjetamishuvilised esmakordselt avastama Joonia mere kauneid saari. Alustame Corfult ja külastame nädala jooksul lõunapoolseid pärleid nagu Paxos, Lefkada, Ithaki, ja Meganisi.
Tere tulemast pardale!

Uurin lähemalt »
reisikalender

Kariibi mere purjereis – tuulepealsed saared

30.11. – 14.12.2024

Novembri lõpus stardib Meltemi Adventures´i reisiseltskond taas Kariibi mere purjereisile. Seekord seilame lausa kolme uhke katamaraaniga Guadeloupelt ümberkaudsetele Tuulepealsetele saartele. Suur seiklus ootab sind Kariibi merel. Tere tulemast pardale!

Uurin lähemalt »
reisikalender

Purjereis Kanaari saartele

01.02. – 15.02.2025
Purjereis Kanaari saartele on tõelise seikleja ja meresõbra maiuspala. Avasta koos Meltemiga Euroopa ühe võimsama saarestiku peidetud võlusid. Saarestiku lääneosas ootavad avastamist vähemtuntud, kuid seda põnevamad, võimsate vulkaanide, lopsakate loorberimetsade ja tumedaliivaliste randadega saared – La Gomera, La Palma ja El Hierro.

Uurin lähemalt »

Meltemi Adventures korraldab purjereise soojadel vetel üle maailma. Meie sihtkohtade hulka kuuluvad Vahemeri, Atlandi ookeani saarestikud, Kariibi meri, Seišellid, Tai ja imeline Prantsuse Polüneesia. Tavaliselt on reisikalendris valida nädalaste või kahenädalaste purjereiside vahel kuna jahtide rendiperiood on reegline laupäevast laupäevani. 

Purjereisid on mõeldud eelkõige inimestele, kes on keskmisest avatumad uutele, põnevatele seiklustele ja keda ei rahulda tavapäraste reisipakettide “lend-hotell-ekskursioon” tüüpi lähenemine. Meie reise viivad sihtkohas läbi kogenud eestlastest kaptenid, kelle juhtimisel jõuavad laevad põnevatesse paikadesse, kuhu muul viisil oleks ehk liiga keeruline või kallis reisida. Reisi jooksul saab igaüks valida, kuidas oma maa peal veedetud aega sisustada. Võimalik on tegeleda matkamisega, otsida kultuurielamusi, avastada saari rendiauto või rolleriga, võtta päikesevanne mõnes eraldatud rannas või lõpuks lihtsalt sadamakõrtsis elu nautida. Meltemi kaptenid valmistuvad purjereisideks põhjalikult ja soovi korral jagame alati kohalike olude kohta informatsiooni, soovitusi tegevusteks ja lööme ka ise säravate silmadega seiklustes kaasa, kui laev on turvaliselt ankrus või kai ääres.

Hästi korraldatud purjereis avardab maailmapilti, õpetab meremehetarkusi ja annab osalejatele võimaluse kogeda mõnusat mereelu ning vabanemistunnet, mida avamerepurjetamine kahtlemata pakub. Purjeka juhtimisel saab ise aktiivselt kaasa lüüa ja mine tea, ehk on see alguseks uuele elukestvale hobile. Eelnevate kogemuste puudumine pole Meltemi purjereisidel igatahes takistuseks, meie kaptenid juhendavad teid suurima heameelega. Ettevaatust! Meltemi purjereisile registreerudes on oht kohtuda ägedate inimestega ja nakatuda purjetamispisikuga 🙂

Meltemi purjereiside korraldamisest ja reeglitest loe lähemalt SIIT