Close

Purjereis sitsiilias, Aeooli saarestikus

Purjetame läbi kauni ja päikeselise Aeooli saarestiku ja saame tuttavaks Stromboli vulkaaniga

Reisi aeg

11. – 18. mai, 2024

Sitsiilias seilame seekord kahe purjejahiga. 

 

SÕBRAPÄEVA PAKKUMINE:  200 EUR soodsam hind (kehtib kuni 18.02.2024)

 

 

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Mai keskpaik Vahemerel on ideaalne aeg tunda rõõmu alanud värskest suvest, soolases merevees suplemisest ja kosutavast päikesepaistest. 2024 kevadel on plaanis taaskord purjereis Sitsiilias, purjetades nädala jooksul läbi kauni ja omanäolise Aeooli saarestiku. Oma tegemistes seame fookuse jätkuvalt ehedatele ja turismitööstusest räsimata jäänud vaatamisväärsustele, purjetamisoskuste arendamisele ja kohaliku saareelu parimate nüansside nautimisele. Helesinine Vahemeri, kohalikud sadamad ja vulkaaniline Aeooli saarestik annavad selleks kõigeks head eeldused. Vahemerereisile kohaselt on kevadel lisaks päikesevannidele ja värskes meres sulberdamisele lootust nautida ka mõnusat purjetamisilma. Seda kõike silmas pidades oleme välja valinud kaks vahvat purjejahti, mille pardal nädala jooksul muretut itaaliapärast puhkust nautida. 

 

Stardime Portorosa sadamast Sitsiilia põhjarannikul ja külastame nädala jooksul fantastilisi Aeooli saari, kus asub nii mõnigi tegevvulkaan. Kui kokkulepped Neptuniga peavad, siis on lootust tutvuda romantiliste väikesaartega nagu Vulcano, Lipari, Filicudi, Salina ja Panarea. Sobivate ilmastikuolude korral on ka sel korral plaanis päevakruiis Stromboli saarele, mida tuntakse tänu aktiivsele vulkaanile ka Vahemere majakana.  

 

Sihtkohta jõudmiseks tuleb varuda aega ka rongisõiduks Portorosasse. Lähemad rahvusvahelised lennujaamad asuvad Palermos või Catanias.

 

 

 

Jahid

Meie koduks Itaalias saavad soliidsed 4 – 5 magamiskajutiga avamere purjejahid. Purjekate pardal on ööbimiseks kahekohalised magamiskajutid. Lisaks loomulikult avar ja hubane salong kõigi mugavustega, kambüüs ja mitu wc/dušširuumi. Välisdekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 8 – 9 meeskonnaliiget. Osalejate soole, perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. 

 

Meie valikus olevad purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne…

 

Loe lähemalt ka töökorraldusest laeval

 

 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Reisipäevad

Laupäev  – Stardime Portorosa sadamast esimesel võimalusel. Õhtuks maabume Lipari sadamas ja lähme ööelu kaema.

Pühapäev  – Puhkame välja, uudistame Liparil asuvat pealinna ja purjetame pärastlõunaks naabersaarele Vulcanole ankrusse. Õhtut on mõnus veeta vulkaanispaas.

 

Esmaspäev  – Päikesetervitus imelise vaatega vulkaani tipus. Lõuna paiku purjetame Filicudile, kus naudime sundimatut külaelu.

 

Teisipäev  – Hommikune purjeretk Salinale, mida on mõnus avastama minna rendiautode või rolleritega.

 

Kolmapäev  – Purjetame Strombolile. Pärastlõunal kõigil matkasõpradel võimalus ronida giidi juhendamisel Euroopa aktiivseima vulkaani tippu või teha lihtsalt mõnus jalutuskäik saarel.

 

Neljapäev – Purjetame naabersaarele Panareale, mille romantilised matkarajad viivad kerge vaevaga eraldatud randadesse ja miljonivaadetega rannakaljudele.

 

Reede – Seilame tagasi kodusadama suunas ja lõpetame reisi mõnusa purjematkaga.

 

Laupäev   – Hommikul jätame hüvasti oma ujuvate kodudega ja alustame koduteed.

 

*sõltuvalt ilmastikuoludest ja meeskonna motivatsioonist võib reisikavas ette tulla muudatus

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 15 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Aeooli saarte võlusid kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et purjetamispuhkus Lõuna-Itaalias on just midagi sinu jaoks, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb esimene osamakse 300 EUR, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust.  1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele reisil on pakkuda kajutikohti kokku kuni 17-le seiklejale.

Elukoht purjejahi pardal ja 7 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

1090 EUR

 

Soodushind gruppidele alates 6 osalejast või sari-purjereisijatele

990 EUR

 

SÕBRAPÄEVA PAKKUMINE:  200 EUR soodsam hind (kehtib kuni 18.02.2024)

 

 

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, avastada purjede all vulkaanilist Aeooli saarestikku
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade, rahvusparkide või vaatamisväärsuste külastamiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nimi
 • Sünniaeg
 • Dokumendi number ja kehtivusaeg
 • Telefoninumber ja emaili aadress
 

PS! Meltemi Adventures ei müü ega vahenda lennupileteid. Küll aga oskame anda hüva nõu soodsalt sihtkohta jõudmiseks. Kui jääd hätta, küsi julgesti abi.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

11.05. – 18.05.2024

 

Dufour 512, kapten Johan

meeskond: Raivo, Signe, Aldo, Mari, Asko, Toomas, Gredi

 

 

Dufour 470, kapten Alo

meeskond: Karin, Mart, Ree, Liina, Remo, Erko, Raido

 

Soovin registreeruda

 

 NB! Võimalike vältimatute reisipiirangute korral lükkub broneering grupi soovil edasi uuele perioodile. Meltemi Adventures lähtub jahirendi teenuse vahendamisel rendifirma lepingutingimustest ja muudatusvõimalustest. Broneeringute eest tasutud makseid ei tagastata. Jahirendi eest tasutud summasid on võimalik reisigrupil kasutada krediidina uute broneeringute vormistamisel. Juhul kui uue broneeringu maksumus on seoses rendifirma hinnakirja muudatuste või hooajalise hinnaerinevusega kõrgem originaalse broneeringu hinnast, tasutakse vahe reisijate poolt võrdsetel alustel. Reisigrupi ühisel otsusel ja kokkuleppel Meltemi Adventures´ga on võimalik teha valik uue perioodi ja laevatüübi osas. Soovi korral on võimalik ka muuta sihtkohta, eeldusel, et uues sihtkohas on olemas sama ettevõtte jahirendi baas. Võimalusel püüame uute broneeringute puhul leida lahenduse, mis ei põhjusta täiendavaid kulutusi jahi rendile või teeb seda minimaalselt.

Meltemi Adventures teeb omalt poolt kõik võimaliku, et viia purjereisid läbi turvaliselt ja kaitstes nii reisijate kui partnerite huve. 
Täiendavad kulutused reisi läbiviimiseks (kaptenite reisikulud, töötasud, lisanduv ajakulu, jne.) kannab edasilükatud broneeringute puhul korraldajana Meltemi Adventures OÜ