Close

PURJEREIS HORVAATIA SAARESTIKUS

Seilame Euroopa ühes kaunimas saarestikus, teeme tutvust kohaliku saareelu parimate paladega ja õpime purjetama

Reisi aeg

21.09. – 28.09. 2024 

 

SAADAVAL 18 KAJUTIKOHTA KAHE SUURE PURJEJAHI PARDAL

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Sel sügisel toimub Meltemi sügisene purjereis looduskaunis ja omanäolises Horvaatia saarestikus. Septembri lõpus saab sealkandis veel rõõmu tunda suvisest ilmast, soolases merevees suplemisest ja kosutavast päikesepaistest. Oma tegemistes seame fookuse jätkuvalt purjeõppele ja merenautimisele. Mitte vähem tähtis osa reisist on siiski ka spontaansed ja üleorganiseerimata väljasõidud imelistele Horvaatia ranniku saartele, millel on igaühel rääkida oma lugu ja üllatada seiklejaid nii oma looduse, kultuuri kui lihtsalt mõnusa sundimatu elu-oluga. Püüame ajakava ja marsruuti koostades keskenduda kohaliku saareelu parimate nüansside nautimisele. Septembrikuine Aadria meri annab õnnestunud purjereisi korraldamiseks suurepärased eeldused. Lisaks päikesevannidele ja värskes meres sulberdamisele saame nautida ka mõnusat purjetamisilma. Kõik huvilised saavad ennast proovile panna avamerejahi meeskonnana toimetades, saab harjutada nii rooli hoidmist, purjede trimmimist kui proosalisemat osa laevatöödest 🙂 Seda kõike silmas pidades oleme välja valinud kaks vahvat purjejahti, mille pardal nädala jooksul muretut puhkust nautida. 

 

 

Stardime Trogiri sadamast (Marina Baotic) ja külastame nädala jooksul fantastilisi saari Horvaatia rannikumeres. Kui kokkulepped Neptuniga peavad, siis on lootust tutvuda romantiliste väikesaartega nagu Hvar, Korcula, Lastovo, Vis ja Mljet. Täpne marsruut sõltub ilmastikuoludest ja meeskondade motiveeritusest. 

 

 

Sihtkohta jõudmiseks tuleks hankida lennupiletid Spliti (10 km sadamast) või sobivusel ka Dubrovnikusse (275 km sadamast). Transfeerina saab kasutada nii ühistransporti, taksoteenust või tellitud minibussi.

Jaht

Sügiseseks Horvaatia purjereisiks broneerime sõltuvalt saadavusest kaks suurt ja hästi varustatud jahti – Elan 50 Impression, Benetteau Oceanis 51.1 või Jeanneau SO 519. Purjekate pardal on ööbimiseks kahekohalised magamiskajutid. Lisaks loomulikult avar ja hubane salong kõigi mugavustega, kambüüs ja mitu wc/dušširuumi. Välisdekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 9 meeskonnaliiget. Osalejate soole, perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. 

 

 

Meie valikus olevad purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne…

 

 

Loe lähemalt ka töökorraldusest laeval 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

21. septembril, 2024 stardime pärastlõunal Trogirist (Marina Baotic) kahe 50 jalase purjejahiga.

 

 

21. – 27. septembril seilame Horvaatia ranniku saarestikus ja valime avastamiseks 4 – 5 põnevat saart. Tagasi kodusadamasse jõuame reede, 27. septembri õhtuks.

 

 

28. septembri hommikul kolime laevadest välja ja asume koduteele.

 

 

Täpsem reisikava on veel välja töötamisel.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse kohalikku külalislahkust kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud tulla Horvaatiasse suve pikendama ja purjetamist nautima, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb esimene osamakse 350 EUR, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust.  1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Elukoht purjejahi pardal ja 7 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

 1090 EUR

 

Sari-purjereisijatele ja gruppidele alates 6 osalejast hind

 990 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, avastada purjede all ühte Euroopa kaunimat saarestikku
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade, rahvusparkide või vaatamisväärsuste külastamiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Sünniaega
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 

PS! Meltemi Adventures ei müü ega vahenda lennupileteid. Küll aga oskame anda hüva nõu soodsalt sihtkohta jõudmiseks. Kui jääd hätta, küsi julgesti abi.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

 

 

Loe Meltemi Adventures´i reisitingimuste kohta SIIT

Seni registreerunud

Elan 50 Impression; kapten Johan

meeskond: 

 

 

Elan 50 Impression; kapten Alo

meeskond: Karmo, Morris

 

 

SAADAVAL ON 18 KAJUTIKOHTA

 

Soovin registreeruda