Close

Purjereis Kanaari saartele

Uhked saared Kanaaride lääneosas, täis metsikut väge ja energiat – La Gomera, La Palma ja El Hierro. Mere- ja matkasõprade unistus.

Reisi aeg

01.02. – 15.02.2025

 

 

*Planeeri sõltuvalt lennuaegadest lisaks purjetamispäevadele veel mõni päev reisimiseks ja kosumiseks

Aega reisini:

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Kanaari saared on eestlaste seas tuntust kogunud oma aastaringselt meeldiva kliima, liivaste randade ja soodsate turismireisi pakkumistega. Aga tegelikult peidavad need imelised saared veel palju muudki põnevat. Kanaaride läänesaarestiku lopsakad loorberimetsad, võimsad vulkaanilised mäeahelikud ja nende ümber õõtsuv Atlandi ookean annab piisavalt põhjust korraldada sealkandis ägedaid purje- ja matkareise. 

Meie seekordne purjereis Kanaari saartele on tavapärasest pikem ja annab võimaluse kahe nädala jooksul põhjalikumalt tutvuda Tenerife, La Gomera, La Palma ja El Hierroga.

 

Purjereisi kodusadam asub Tenerifel, kuhu on mugav lennata paljudest Euroopa lennujaamadest. Hea õnne korral leiab otselennud Tallinnast või Riiast. Tenerife peibutab massiliselt turiste oma aastaringselt meeldiva kliimaga ja lõunarannikut palistava hotellikomplekside, randade ja lõbustusasutuste virrvarriga. Saare keskosa on mägine ja põnev ning tipneb 3718, kõrguse Teide vulkaaniga, mida soovitame reisi alguses või ka lõpus külastada. Purjereis keskendub aga eelkõige kruiisimiseks ja lõõgastavaks puhkuseks sobivamatele läänepoolsetele saartele. 

 

 

La Gomera – üks väiksemaid Kanaaridest, aga väga põneva olustikuga saar. Leidub võimsaid mäetippe, lopsakaid orge nende vahel, ainulaadset loorberimetsa ja ka rannakuurorte, kus aga märksa mõnusam, hipilik atmosfäär, kui suurematel saartel. Saarel hoitakse elus põlisasukate Guantšide pärandit ja õpetatakse tänaseni koolides vilekeelt, mida ammustel aegadel kasutati üle sügavate orgude omavahel suhtlemiseks. 

 

 

La Palma – kutsutakse ka La Isla Bonitaks, ehk ilusaks saareks. Seda ta tõepoolest on. Väga mitmekesise maastikuga ja massiivse kaldeeraga La Palmal on päeva jooksul võimalik viibida neljas aastaajas. Kõrgel mägedes võib kohata lumiseid tippe ja samaaegselt Tazacorte rannas päevitada ja meres supelda. Sõit läbi uhkete männimetsade või lõunapoolsete laavaväljade on muljetavaldav nagu ka matkad vulkaanilisel maastikul või saare kõrgemates tippudes. La Palmal asub ka üks maailma vägevamaid teleskoope, niiet hobiastronoomid, see saar on teile.

 

 

El Hierro – Saar maailma veerekese peal. Elhierro huvitavat välimust on aastatuhandete jooksul vorminud vulkaaniline tegevus ja maalihked. Saare põhjaosas asuv El Golfo rannik on nende arengute kõige vägevamaks näiteks ja juba kaarti vaadates võib elavalt ette kujutada, millised tohutud jõud on pannud need massiivid ookeanisse vajuma. El Hierrot läbis pikka aega ka 0 meridiaan, mida vanad meresõitjad oma kaartidel arvestasid. 1884. aastal muudeti tema asukohta ja sellest ajast loetakse loetakse maakera pikkuskraade Greenwichi meridiaanist lähtudes. El Hierro sobib lisaks põneva floora ja fauna avastamisele ka suurepäraselt lihtsalt olemiseks. La Restinga ja teiste külakeste mõnus atmosfäär vallandab endorfiine ja aeg peatub.

Jaht

Meie koduks Kanaaride purjereisil saavad 3 – 5 kajuti ja avara salongiga avamere purjejahid, mille broneerime Tenerifel Radazuli või Las Galletase sadamas. Laevade valik sõltub meeskondade suurusest ja hetke saadavusest. Püüame alati valida võimalikult värsked ja mugavad laevad, et merereis kulgeks tõrgeteta. 

Valikus olevate purjejahtide pardal on olemas kõik mugavused mõnusaks merereisiks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub laevas ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja mitu wc-d/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt avarad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Ühe laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 6 – 9 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. 

 

Valitud purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne.

 

 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

1. veebr  Tenerife Radazul – Las Galletas

2. veebr  Las Galletas – San Sebastian de La Gomera

3. veebr  Avastame rendisõidukitega La Gomerat.

4. veebr  Purjetame La Palmale (Santa Cruz)

5 veebr   Seikleme La Palmal

6. veebr  Purjetame Tazacorte sadamasse teisel pool saart

7. veebr   Matka- või rannapäev La Palmal

8. veebr  Purjetame El Hierrole (Puerto de La Estaca)

9. veebr  Avastame rendisõidukitega El Hierrot

10 veebr  Purjetame saare lõunatippu Restinga sadamasse

11 veebr  Matka-, sukeldumis- või rannapäev El Hierrol

12. veebr Purjetame La Gomerale (Valle Gran Rey)
13. veebr Matka- või rannapäev La Gomeral

14. veebr Purjetame tagasi Tenerifele

 

Reisikava kirjeldab orienteeruvat ajakava ja täieneb. Plaan võib pisut muutuda seoses ilmastikuolude või meeskonna motivatsiooniga. Igal saarel on võimalik viibida vähemalt kaks päeva.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on terve aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Kanaaride külalislahkust kuival maal.

 

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et purjereis Kanaari saartee on sinu jaoks, ja sellest seiklusest loobumine ei tule kõne allagi, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 600 EUR esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

 Purjereisil on pakkuda kohti

kuni 18-le seiklejale.

 

 

Elukoht purjejahi pardal ja kaks nädalat unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

1690 EUR

 

 

Gruppidele alates 6 osalejast ja sari-purjereisijatele 

1590 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada kaks nädalat purjejahi pardal, tutvuda nelja põneva saarega .
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Võimaluse matkata  vulkaanilisel maastikul ja loorberimetsades, tõusta üle 2000 m tippudesse või ka 3718 m El Teide tippu Tenerifel.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami. Proviandiks arvestatud 100 EUR/osaleja
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg.

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks

 

PS! Meltemi Adventures ei tegele lennupilete hotellide ega teiste reisiteenuste broneerimise ja vahendamisega. Küll aga saame oma kogemustele tuginedes vajadusel täiesti tasuta nõu anda.

 

 

Loe Meltemi Adventures´i reisitingimuste kohta SIIT

 

 

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 

 • Nime
 • Sünniaega
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 
 
 

 

 

* Meltemi Adventures ei tegele lennupilete hotellide ega teiste reisiteenuste broneerimise ja vahendamisega. Küll aga saame oma kogemustele tuginedes vajadusel täiesti tasuta nõu anda.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 

Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Kipper Johan:

meeskond:

 

 

Kipper Kert:

meeskond:

Soovin registreeruda