Close

kreeka purjereis joonia saartele

Et patareid talveks täis laadida, on vajalik käia purjetamas Vahemerel. Sel sügisel otsustasime korraldada purjereisi Joonia mere saartele.

Reisi aeg

12.10. – 19.10.2024

 

SEE REIS ON VÄLJA MÜÜDUD!

VÕTA ÜHENDUST JA ARUTAME, MIDA PÕNEVAT KOOS TEHA SAAKSIME!

corfu

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Kreeka purjereis Joonia mere saartele on sel sügisel meie reisikavas täitsa esimest korda. See piirkond on purjematkajatele tuntud oma sooja vahemerelise kliima ja mõõdukate tuulte poolest. Joonia saared on oma looduse poolest lopsakamad ja rohelisemad, kui näiteks Küklaadid ja pakuvad silmailu igal sammul. Neid ümbritsevad veed on selged, puhtad ja täis põnevat floorat ja faunat. 

 

Saarestikul on pikk ja huvitav ajalugu alates iidsest Kreeka asustusest umbes 1200 aastat enne Kristust. Aja jooksul on saared kuulunud Rooma impeeriumi, Bütsantsi, Veneetsia vabariigi, aga lühemat aega ka prantslaste ja brittide mõjuvõimu alla. Tänapäevase Kreeka riigi koosseisu kuuluvad nad alates 1864. aastast. 

 

Joonia saarestik koosneb peamiselt seitsmest suuremast saarest – Corfu, Paxos, Lefkada, Ithaki, Kefalonia, Zakynthos ja Kythira. Meie oma reisil pühendume Corfu ja Lefkada ümbrusele ning püüame külastada ka Meganisit ja paari asustamata saarekest Corfu külje all. Reisi eesmärk on, alludes headele spontaansetele mõtetele ja võimalustele mida pakuvad purjejahid, seigelda mõnuga nii meritsi, kui avastada neid vahvaid saari mööda maismaad. Saartelt leiab palju põnevat möödunud aegadest, saab nautida mõnusat Kreeka külaelu, türkiissinise veega lahesoppe ja maitsvat Vahemere kööki. Avastamist jätkub sel reisil nii merekarule, kultuurisõbrale kui matkasellile 🙂  

 

Meie purjereis kestab 7 päeva ja selle ajaga plaanime läbida umbes 200 vesist miili 🙂

 

 

Jaht

 

Kreeka purjereisil paneme lisaks mõnusale puhkusele rõhku PURJETAMISELE ja selle õppimisele. Selleks broneerime Corful kolm suuremat purjejahti, mille pardale mahub elu nautima 10 seiklejat. Meie ujuvates kodudes on laevaperele ööbimiseks  4 – 5 kahekohalist  magamiskajutit. Lisaks loomulikult avar ja hubane salong kõigi mugavustega, kambüüs ja mitu wc/dušširuumi. Välisdekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 9 meeskonnaliiget. Osalejate soole, perekonnaseisule ja eelistustele vastavalt püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. 

 

 

 

Meie valikus olevad purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne…

 

 

 

 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

12. oktoober  

Check-in Gouvia sadamas, Corful. Kolime oma ujuvatesse kodudesse, varume provianti ja asume esimesel võimalusel teele.

Gouvia – Syvota (Blue lagoon). Õhtune ankrupaik vaikses abajas.

13. oktoober

Hommikuujumine sinises lagoonis ja asume teele Lefkada suunas. Pikk purjematk, õhtuks plaanime jõuda Lefkadasse, seekord Sivota kalurikülas asuvasse väikesadamasse. 

14. oktoober

Pikk ja mõnus hommik, puhkame merereisist välja ja purjetame päeval Nidri linna. Võimalus on avastada kreekapäraselt sagivat linnakest või võtta ette matk Rahi koskede juurde.

15. oktoober

Lühike purjematk Meganisi saarele, kus matkame ja avastame imeilusaid rannakesi ja selge veega lahesoppe.

16. oktoober 

Stardime hommikul ja purjetame Ithaki saarele. Võimalik on sisustada aega mõnusa matkaga, millel boonuseks kaunid vaated saare lahesoppidele. Või tunda ennast lihtsalt väga hästi ja jalutada Vathy linnakeses või ka peesitada mõnes kenas rannas. 

17. oktoober

Alustame varakult purjematka Corfu suunas, eesmärgiga jõuda õhtuks Paxose saarele. Seal veedame mõnusalt aega kohalikus tavernas ja jutustame merelugusid 🙂

18. oktoober

Purjetame väikese ujumispausiga tagasi Corfule ja tähistame õhtul ühiselt purjereisi lõppu.

19. oktoober

Check-out kl 9:00. Kolime laevadest välja, kiidame üksteist ja lähme silmaveega laiali.

 

 

 

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Jahtide rendi kuupäevad on paigas, kuid seoses sobivate lendudega sihtkohta võib reisi kogukestvus kõikuda 1 – 2 päeva. Lõplik purjereisi marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga, ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Kreeka saarte külalislahkust kuival maal.

 

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui purjereisi toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu. 

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et purjetamispuhkus Kreekas on just midagi sinu jaoks, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb esimene osamakse 300 EUR, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust.  1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele reisil on pakkuda kajutikohti kokku kuni 27-le seiklejale.

Elukoht purjejahi pardal ja 7 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel

890 EUR

 

Soodushind gruppidele alates 6 osalejast või sari-purjereisijatele

840 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, avastada purjede all Joonia mere kauneid saari
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade, rahvusparkide või vaatamisväärsuste külastamiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Sünnikuupäeva
 • Reisidokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 • Palume tutvuda ka purjereisi kodukorraga ja täita terviseankeet, mille saadame peale registreerimist.
 

PS! Meltemi Adventures ei tegele lennupilete hotellide ega teiste reisiteenuste broneerimise ja vahendamisega. Küll aga saame oma kogemustele tuginedes vajadusel täiesti tasuta nõu anda.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

 

Loe Meltemi Adventures´i reisitingimuste kohta SIIT

Seni registreerunud

Benetteau Oceanis 48; kipper Johan

meeskond: Heddi, Jaanus, Sigre, Aleksandr, Sigrid, Aleksandr, Paula, Kristiina, Kaija

 

 

Benetteau Oceanis 48; kipper Kert

meeskond: Kati, Karl, Aire, Leena, Siim, Margit, Asso, Liise, Uku

 

 

Benetteau Oceanis 48; kipper Alo

meeskond: Marek, Peep, Neeme, Evelin, Tarvo, Merli, Ivar, Margus, Kaupo

 

 

SEE REIS ON VÄLJA MÜÜDUD! VÕTA ÜHENDUST JA ARUTAME, MIDA PÕNEVAT KOOS TEHA SAAKSIME!

Soovin registreeruda