Close

kariibi mere purjereis - tuulepealsed saared

Põnev mereseiklus Kariibi mere tuulepealsetele saartele on iga meresõbra unistus. Ees ootab 2 nädalat elamusi purjetajate paradiisis.

Reisi aeg

Purjereis toimub 30.11. – 14.12.2024

REGISTREERIMINE ON AVATUD!

 

Merel ja saartel seikleme 2 nädalat, lisandub lendudele ja võimalikule lisapuhkusele kuluv aeg.

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Kariibi mere purjereis tuulepealsetele saartele on heaks võimaluseks seilata enne pikka kodumaist talve soojadel vetel ja kogeda avamerepurjetajate unelmat omal nahal. Et jõuaksime lisaks purjetamisele tutvuda ka mitme põneva ja omanäolise saareriigiga, võtame kaugetele sihtkohtadele omaselt ette kahenädalase seikluse. Lisaks suurepärastes tingimustes purjetamisele on rõhk kindlasti ka looduskaunite ja eksootiliste saarte külastamisel ja nende avastamisel täpselt sellisel viisil nagu igaüks soovib. Reisikavasse on sisse arvestatud piisavalt aega tegelemaks matkamise ja kohaliku kultuuri eripärade avastamisega. Samuti on olud soodsad tegelemaks snorgeldamise ja sukeldumisega ning avamere kalapüügiga. 

 

Kui kõik läheb plaanipäraselt ja Neptun on meie poolt, jõuame reisi jooksul külastada järgmisi saareriike: Guadeloupe ja selle ümbrus, Antigua, St. Kitts ja Nevis, Montserrat ja lõpetuseks tõeline pärl – Dominica. Kõik saared on omanäolised ja ka riigikord erineb suuresti. Kui Guadeloupe kuulub prantsuse ülemere territooriumina sisuliselt Euroopa Liitu, siis ülejäänud kuuluvad iseseisvate riikidena Briti rahvaste ühendusse või on sootuks omapäi. See omakorda tähendab nii vahvaid kontraste võrreldes meile harjumuspärase eluga, aga kohati ka äratundmisrõõmu. Rikkus ja vaesus käivad sealkandis käsikäes, aga vaatamata sellele kiirgab kohalikest positiivset energiat ja elurõõmu. Suhelda saab väljaspool Prantsusmaad mõnusas kariibi murrakuga inglise keeles. 

 

Reis algab ja lõpeb Guadeloupel, kuhu saab mugavalt kohale otselendudega Pariisist. Kodusadamaks on Bas du Fort, kohe pealinna vahetus läheduses. Kariibi mere purjereisil läbime kahe nädala jooksul prognoositavalt 350 vesist miili, kuid eks see kõik sõltub lõpuks ilmast, meeskonna motiveeritusest ja säravatest, spontaansetest ideedest 🙂 Kindel on see, et kaks nädalat Kariibi merel purjetades annab hindamatu kogemuse ja loob võimaluse avastada ühte purjetajate poolt enimhinnatud saarestikku oma parimates nüanssides.

Jaht

Kariibi mere purjereisil saavad meie kodudeks uued, suured ja mugavad Lagoon 46 või Bali 4.4 kruiisikatamaraanid, mille pardal leiduvad neli kahekohalist kajutit, kaks ühekohalist kajutit, avar salong ja ruumikad välisdekid lubavad mõnusat merereisi kuni 12-le reisisellile. Lisaks leidub laevades korralik kambüüs (köök) koos vajaliku varustusega söögitegemiseks ja õdusate seltskonnaõhtute veetmiseks. Laevades on mitu wc-d/dušširuumi, voodipesud ja rätikud kõigile osalejatele. Varustuse hulka kuuluvad ka konditsioneer ja veemasin, mis tagavad vajaliku autonoomsuse, kui sadamat pole käepärast võtta.

Oleme valinud võialikult uued laevad, et jääks rohkem aega purjereisi nautimisele ja natuke vähem remondirõõmudele 🙂

 

 

Valikus olevad purjekatamaraanid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured ja turvalised. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev merel ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et nädala jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne…

 

Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Laevades on 4 kahekohalist kajutit, vööris veel lisaks kaks väikest ühekohalist kajutit kaptenile ja veel ühele meeskonnaliikmele. Võimalik on ööbida ka avarates oludes salongidiivanil. 

 

 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

30. nov. Kohtume Guadeloupel, Bas du Forti sadamas kl 12.00. Check-in, tollitoimingud, proviandi varumine. Võimalusel õhtuks ankrusse St Anne sadamasse.

01. dets. Päev merel. Guadeloupe Bas du Fort (St Anne) – Antigua English Harbour  70 – 80 NM.

02. dets. Klaarime ennast Antiguale ja avastame saart.

03. dets. Purjetame Jolly Harbourisse – 12 NM. Jääb veel teinegi päev Antigual seiklemiseks. 

04. dets. Purjetame Antigualt St. Kittsi.

05. dets. Avastame St Kittsi saart.

06. dets. Purjetame lähedalasuvale naabersaarele Nevisele ja vaatame ka seal ringi. 

07. dets. Purjereis jätkub ülesõiduga Montserrat´le 

08. dets. Teeme tiiru peale Montserrat´le

09. dets. Pikem ülesõit Dominicale, vahepeatusega Guadeloupel. 

10. detsGuadeloupe – Dominica

11. dets. Avastame imelist Dominicat.

12. dets. Purjetame Guadeloupe suunas ja peatume väikeses saarestikus Iles des Saintes.

13. dets. Naudime pool päeva Iles des Saintes võlusid ja purjetame õhtuks kodusadamasse.

14. dets. Kolime hommikul laevadest välja, kiidame üksteist ja läheme selleks korraks laiali. Et mõnel uuel reisil jälle kohtuda.

 

 

Täpne marsruut ja ajakava võib muutuda seoses kohapealsete olude, ilmastiku ja meeskonna motivatsioonist.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on ligi aasta aega, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse saarerahva külalislahkust kuival maal.

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et Kariibi merel purjetamine on ainukordne võimalus, millest loobumine ei tule kõne allagi, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 700 EUR suurune esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Broneeringu summa ei kuulu tagastamisele, kui loobud hiljem omal soovil reisist. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

 

Täpsemalt loe korralduse ja asjaajamise kohta SIIT

Kohtade arv ja reisi hind

Kariibi mere purjereisile on pakkuda kohti kuni 30-le seiklejale

 

Kajutikoha hind katamaraani pardal

1990 EUR

 

Soodushind korduvatele purjereisijatele ja seltskondadele alates 6 inimesest

1890 EUR

 

Erihind väikese vöörikajuti- või salongikohale

1790 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada kaks nädalat purjekatamaraani pardal, tutvuda imeliste Kariibi mere saartega 
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Nautida matkamist troopilise saarestiku matkaradadel, avastada kohalikku kultuuri ja loodust.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud hõrgutisi. Sisaldub kulu proviandile (140 EUR/osaleja)
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi töö.

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks
 • Tolliprotseduuridele erinevatesse riikidesse sisenemisel ja väljumisel (ca 50 EUR kokku)
 
PS! Meltemi Adventures ei tegele lennupiletite müügi ega vahendamisega. Aga kui jääd lendude otsimisega hätta, siis küsi abi ja püüame hüva nõuga abiks olla.

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Sünniaega
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 
Palume ka tutvuda purjereisi kodukorraga ja täita terviseankeet, et oskaksime hädaolukorras õigesti käituda.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

 

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 

Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

 

Meltemi Adventures ei tegele lennupilete hotellide ega teiste reisiteenuste broneerimise ja vahendamisega. Küll aga saame oma kogemustele tuginedes vajadusel täiesti tasuta nõu anda.

Seni registreerunud

Lagoon 46 (2024)

meeskond: Raivo, Signe

 

 

 

Lagoon 46 (2024)

meeskond:

 

 

Bali 4.4 (2024)

meeskond:

 

 

saadaval 30 vaba kajutikohta

 

Soovin registreeruda