Close

Vaikse ookeani purjereis prantsuse polüneesias

Unikaalne seiklus teisel pool maailma asuvas paradiislikus saarestikus. Meltemi Adventures kutsub purjetama Polüneesia Seltsisaartele.

Reisi aeg

21.10.2023 – 04.11.2023

 

Prantsuse Polüneesia purjereisile stardime seekord kolme purjelaevaga. Registreeru aegsasti, kohtade arv on piiratud!

 

NB! SAADAVAL 2 VABA KAJUTIKOHTA KATAMARAANIDEL

 

 

Lennupiletid on soovitav hankida piisava ajavaruga, et jõuaks pikast lennureisist välja puhata ja tutvuda meie erakordse sihtkohaga ka enne ja pärast purjereisi.

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Prantsuse Polüneesia asub Vaikse ookeani lõunaosas ja koosneb rohkem kui sajast saarest viies grupis. See tähendab, et gloobust tuleb keerata 180 kraadi, ja püüda mikroskoobiga suurelt siniselt laigult otsida üles õiged täpikesed, mis ometigi paiknevad Euroopaga sarnase suurusega alal 🙂 Meltemi Adventures on sealsetele Seltsisaartele (Society Islands) korraldanud purjereisi ka varasemalt ja see suurepärane avantüür läheb nüüd kordamisele. Paljude purjetajate, matkasellide või lihtsalt romantikute unistuste sihtkoht on meie seni toimunud reisidest võrreldamatult kaugeim ja samavõrd eksootiliseim. Võib liialdamata öelda, sealsete paradiislike lõunamere saarte külastamine on võimalus, mida enamik inimesi meile tuttavast maailmast mitte kunagi ei saa või ei oska selle peale isegi tulla.

 

Kohale jõudmiseks on mitmeid variante, kuid lennud on igal juhul pikad ja võimalike pikemate vahepeatustena võiks kaaluda Tokiot, LA-d, Austraaliat või ka Uus-Meremaad. Edasi-tagasi lendude kombineerimisel võib vabalt juhtuda, et seekordse purjereisi raames saab tehtud ka tiir ümber maakera, seekord küll veel lennukiga 🙂

Kui kord kohal, siis ununevad hetkega kõik vintsutused lennukites ja lennujaamade ootesaalides kuna täiuslikumat piirkonda matkapurjetamiseks on tõesti keeruline ette kujutada. Meid ootavavad soojad Vaikse ookeani lained, kristallselged atollid ülipõneva ning mitmekesise floora ja faunaga, vulkaanilised kõrgete tippudega Tahiti, Moorea ja Raiatea, eksootilised rõngassaared Maupiti ja Bora-Bora, ehedad ja lihtsalt imelised 

Taha´a ja Huahine. 

Kohalik elanikkond koosneb valdavalt sõbralikest polüneeslastest, kelle külalislahkus ja kombed panevad reaalsust unustama ja lõunamere saare niineseelikute sahin ja puusanõksu tantsud võiksid kesta igavesti. Pisut Prantsuse mõjutustega Polüneesia köök viib keele alla ja põnevad kohtumised kohalike elanikega on iga antropoloogiahuvilise maiuspalaks. 

 

Prantsuse Polüneesias valitseb troopiline kliima, mille teevad eestlasele talutavaks värsked ookeanituuled. Meie reis toimub kuivema ja jahedama hooaja lõpus, mis tähendab mõnusaid tuuli ja vaheldumisi nii päikesepaistet kui troopilisi värskendavaid vihmahooge. Õhutemperatuurid jäävad prognoositavalt 30 kraadi lähikonda ja merevesi on 27 – 28 kraadi.

 

Maine paradiis ootab. Astu pardale! 

Previous
Next

Reisivideo ja pildid eelmisest Prantsuse Polüneesia purjereisist – Tanel Tilk

Jahid

Previous
Next
Previous
Next

Mugavuse ihkajatele on välja pakkuda kohad tõeliselt suure ja ruumika katamaraani, Lagoon 52F pardal, kus leidub 6 double kajutit, veel kaks väikest vöörikajutit, avatud ahtridekiga ühenduses olev ruumikas salong, lisaks wc/dušširuumid kõigile kajutitele. Lisaks avarad päikesetekid, kus ennast kõikvõimsa merekaruna tunda või lihtsalt hetke nautida 🙂 Kokkuvõtvalt on tegu ujuva elamisega, mis vastab pindalalt umbes 150 rm apartmendile, aga vajadusel purjetab ja viib su maailma kõige ilusamatesse kohtadesse. Laev on varustatud veemasina, generaatori ja konditsioneeriga, niiet oleme vajadusel täiesti autonoomsed. Meie katamaraanid võtavad koos kapteniga pardale kuni 14 inimest.

 

 

 

 

Kümneliikmelisele meeskonnale oleme mõnusa purjereis nautimiseks välja valinud Dufour 520 GL. Tegu on suure 50 jala pikkuse avamerepurjekaga, kus leidub kajutikohti 10-le inimesele. Salongis on avaralt ruumi nii toiduvalmistamiseks, proviandi hoiustamiseks kui palava päikese eest peitupugemiseks. Tõelisele purjetamishuvilisele on selline jaht kindlasti põnevam, kui suur ja kruiisikatamaraan, ent ruumikuselt ja mugavuselt jääb ühekereline jaht katamaraanidele alla. Ka rendihind on tublisti soodsam, mis kajastub ka meie kajutikoha maksumuses 🙂

 

 

Kõik meie valitud jahid on regulaarselt kontrollitud ja vastavad avamerepurjekatele kehtestatud nõuetele. Merereis selliste jahtide või katamaraanidega on ohutu ja arvestades olukorda ka mugav. Vastavalt hinnaklassile võivad rendilaevad erineneda vanuse, suuruse, kajutite arvu ja pardal oleva varustuse poolest. Püüame alati leida sobivad laevad arvestades meeskonna vajadusi ja ka sihtkohtade eripärasid.

 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

21. oktoober  – Võtame Tahitil (Papeete) vastu oma ujuvad kodud, varume provianti ja võimalusel asume juba samal õhtul teele lähima ankrupaiga poole Moorea saarel.

 

22. oktoober – Avastame Moorea saart

23. oktoober –  Purjetame Huahinele

24. – 25. oktoober  – Huahine 

26. oktoober – Purjetame Taha´ale

27. oktoober  – Taha´a

28. oktoober – Purjetame Bora-Borale

29. oktoober – Bora-Bora

30. oktoober – Purjetame Maupitile

31.okt – 1.nov – Maupiti

2. nov – Purjetame Bora-Borale

3. nov – Purjetame Raiateale

4. nov – Raiatea, Uturoa sadam, check-out

 

04.11.2023 Anname Raiateal üle laevad ja jätkame reisi maismaal. Või hakkame kodupoole lendama…

 

NB! Purjereis algab Tahitil ja lõpeb laevade kodusadamas Raiateal. Lennud tuleks planeerida vastavalt.

 

 

Seilame ligi 300 miili Prantsuse Polüneesia Seltsisaarte (Society Islands) tuulepealses ja tuulealuses saarestikus. Kahe nädala jooksul võtame kursi sellistele Vaikse ookeani pärlitele nagu 

Tahiti, Mo´orea, Huahine, Taha´a, Bora-Bora, Maupiti ja Raiatea. Reisi alustame Tahitilt (Papeete ja lõpetame, Uturoa sadamas, Raiateal.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses pikkade lennureisidega arvestage, et lisaks purjereisile tuleks arvestada veel vähemalt 4 – 5 päeva nii lendamiseks kui 12 tunnise ajavahega kohanemiseks. Meie lõplik marsruut sõltub eelkõige ilmastikuoludest, aga ka meeskonna motivatsioonist ja kaptenite otsustest. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse kohalikku elu-olu kuival maal. Ohutus ennekõige!

 

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et Prantsuse Polüneesias purjetamine on ainukordne võimalus, millest loobumine ei tule kõne allagi, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 1000 – 1500 EUR suurune esimene osamakse (sõltuvalt valitud laevatüübist), mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Broneeringu summa ei kuulu tagastamisele, kui loobud hiljem omal soovil reisist. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Täpsemalt loe korralduse ja asjaajamise kohta siit: https://purjereis.ee/miks-tulla-purjereisile/

Kohtade arv ja reisi hind

2023 a. sügisel stardib Papeete sadamast (Tahitil)  3 purjelaeva. Saadaval on kokku 35 kajutikohta kahe luksusliku katamaraani või sihvaka purjejahi pardal

 

Kajutikoha hind katamaraanil 3390 EUR

Soodushind katamaraanil 3190 EUR

 

Kajutikoha hind purjejahil 2390 EUR

Soodushind purjejahil 2190 EUR

 

* Soodushinnad kehtivad sari-purjereisijatele või gruppidele alates 6 osalejast 

 

Makstud raha eest saab

 • Elada kaks nädalat mugava purjelaeva pardal, tutvuda imeliste Prantsuse Polüneesia saartega .
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Nautida matkamist troopilise saarestiku matkaradadel, vallutada Prantsuse Polüneesia kauneid mäetippe ja avastada atollide veealuseid imesid.
 • Tasutud laeva rent ja täiendavad kullud nagu kütus, sadamatasud, jahi kindlustus, lisad, kipperi töö ja korralduskulud.

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Ühise proviandi ostmiseks (soovitame kompleteerida meeskondlik laevakassa)
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks
 

PS! Meltemi Adventures ei tegele lennupiletite müügi ega vahendamisega. Aga kui jääd lendude otsimisega hätta, siis küsi abi ja püüame hüva nõuga abiks olla. 

Meie partneriks lennupiletite vahendamisel on Estravel ja sõbralik reisihaldjas Merle.
Kontakt: merle@estravel.ee, 5293023

 

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Sünniaega
 • Reisdokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 • Allkirjastatud purjereisi kodukorda
 • Täidetud ja allkirjastatud terviseankeeti
 
Palume need andmed edastada esimesel võimalusel peale registreerumist!

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele jahtide renti ja purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Lagoon 52F (2019); kapten Johan Rannast

meeskond: Heddi, Kalle, Jaanus, Birgit, Ants, Andres, Pirek, Egle, Raivo, Signe, Triin, Sigre

SAADAVAL 1 VABA KOHT (double kajut)

 

Lagoon 52F (2019); kapten Alo Murutar

meeskond: Margus, Egle, Marek, Kristina, Tõnu, Kaja, Benno, Kairet,  Raiko, Maris, Margus, Kerli

SAADAVAL 1 VABA KOHT (vöörpiigi 1ne kajut)

 

Dufour 520GL (2018); kapten Kert Krüsban

meeskond: Maria, Piret, Valmar, Iveta, Viljar, Tais, Leo, Kalev, 


Soovin registreeruda

 

 NB! Võimalike reisipiirangute või ületamatute takistuste korral reisi läbiviimisel (Force Majeure) lükkub broneering grupi soovil edasi uuele perioodile. Meltemi Adventures lähtub jahirendi teenuse vahendamisel rendifirma lepingutingimustest ja muudatusvõimalustest. Broneeringute eest tasutud makseid ei tagastata. Jahirendi eest tasutud summasid on võimalik reisigrupil kasutada krediidina uute broneeringute vormistamisel. Juhul kui uue broneeringu maksumus on seoses rendifirma hinnakirja muudatuste või hooajalise hinnaerinevusega kõrgem originaalse broneeringu hinnast, tasutakse vahe reisijate poolt võrdsetel alustel. Reisigrupi ühisel otsusel ja kokkuleppel Meltemi Adventures´ga on võimalik teha valik uue perioodi ja laevatüübi osas. Soovi korral on võimalik ka muuta sihtkohta, eeldusel, et uues sihtkohas on olemas sama ettevõtte jahirendi baas. Võimalusel püüame uute broneeringute puhul leida lahenduse, mis ei põhjusta täiendavaid kulutusi jahi rendile või teeb seda minimaalselt.

Meltemi Adventures teeb omalt poolt kõik võimaliku, et viia purjereisid läbi turvaliselt ja kaitstes nii reisijate kui partnerite huve. 
Täiendavad kulutused reisi läbiviimiseks (kaptenite reisikulud, töötasud, lisanduv ajakulu, jne.) kannab edasilükatud broneeringute puhul korraldajana Meltemi Adventures OÜ