Close

Vaikse ookeani purjereis prantsuse polüneesias

Unikaalne seiklus teisel pool maailma asuvas paradiislikus saarestikus. See on Meltemi Adventuresi juubelireis Tahitile

Reisi aeg

UUED KUUPÄEVAD!!!

23.10. – 06.11.2021

Saadaval viimased kajutikohad!

 

 

Lennupiletid on soovitav hankida varuga, et jõuaks pikast lennureisist välja puhata ja tutvuda meie erakordse sihtkohaga ka enne ja pärast purjereisi.

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Prantsuse Polüneesia asub Vaikse ookeani lõunaosas umbes Euroopa suurusel alal ja koosneb rohkem kui sajast saarest viies grupis. Meltemi Adventures´i pikalt oodatud ja kõigist toimunud reisidest võrreldamatult kaugem sihtkoht on Seltsisaared (Society Islands), mille põhisaared on Tahiti ja Raiatea. Viimasel asub ka meie reisi kodusadam.

Kohale jõudmiseks on mitmeid variante, kuid lennud on igal juhul pikad ja võimalike pikemate vahepeatustena võiks kaaluda Tokiot, LA-d, Austraaliat või ka Uus-Meremaad. Edasi-tagasi lendude kombineerimisel võib vabalt juhtuda, et seekordse purjereisi raames saab tehtud ka tiir ümber maakera, seekord küll veel lennukiga 🙂

 

Kui kord kohal, siis ununevad hetkega kõik vintsutused lennukites ja lennujaamade ootesaalides kuna täiuslikumat piirkonda matkapurjetamiseks on tõesti keeruline ette kujutada. Meid ootavavad soojad Vaikse ookeani lained, kristallselged atollid ülipõneva ning mitmekesise floora ja faunaga, vulkaanilised kõrgete tippudega Tahiti, Moorea ja Raiatea, eksootilised rõngassaared Maupiti ja Tetiaroa, romantilised Bora-Bora, Tahaa ja Huahine. Prantsuse Polüneesias valitseb troopiline kliima ja meie reisi aeg on kohalikus mõistes suve teine pool, mis tähendab sooja ilma, vaheldumisi nii päikesepaistet kui troopilisi vihmahooge ja mõnusat tuult. Õhutemperatuurid jäävad prognoositavalt 30 kraadi lähikonda ja merevesi on 27 – 28 kraadi.

 

Kohalik elanikkond koosneb valdavalt sõbralikest polüneeslastest, kelle külalislahkus ja kombed panevad reaalsust unustama ja lõunamere saare niineseelikute sahin ja puusanõksu tantsud võiksid kesta igavesti. Prantsuse mõjutustega kohalik köök viib keele alla ja põnevad kohtumised kohalikega on iga antropoloogiahuvilise maiuspalaks.

 

Maine paradiis ootab. Astu pardale! 

 

Jahid

1. Mugavuse ihkajatele on välja pakkuda uus 2020 a. katamaraan Bali 4.1, kus leidub 4 double kajutit, kaks vöörikajutit, ruumikas salong ja 4 wc/dušširuumi. Lisaks veel avarad päikesetekid, kus ennast kõikvõimsa merekaruna tunda 🙂

Laev on varustatud ka veemasina, generaatori ja konditsioneeriga.

Meie Bali võtab koos kapteniga pardale kuni 11 inimest.

 

 

 

 

 

 

 

2. Kümneliikmelisele meeskonnale muretuks purjetamiseks oleme välja valinud kaks Catana 47 purjekatamaraani. Laevades on 4 double kajutit, kaks single kajutit, salong ja 4 wc/dušširuumi. Catana katamaraanid on kenad ja hea käiguga, ning pardal on olemas kõik vajalik 2 nädalaseks merereisiks. Varustuse hulka kuuluvad ka generaator ja konditsioneer.

 

 

 

 

 

 

 

3. Vähem nõudlikule purjereisijale ja kokkuvõttes pisut väiksemale meeskonnale on saadaval krapsakas 2014 a. Jeanneau Sun Odyssey 439. Tegu on kiire käigu ja imeilusa disainiga kruiisipurjekaga, millega on lust meremiile mõõta. Üleliia palju mugavusvarustust pole siia pardale kokku kuhjatud, kuid 9-liikmeline meeskond saab siin kenasti hakkama. Kahekohalisi kajuteid on neli, lisaks kahekohaline salongidiivan, salong, kaks wc/dušširuumi ja avar kokpit.

 

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

23.10.2021  Võtame Raiateal (Marina de Uturoa) vastu laevad, varume provianti ja võimalusel asume teele lähima ankrupaiga poole.

 

23.10. – 06.11.2021  Purjereis Seltsisaartele

06.11.2021 Anname Raiateal üle laevad ja jätkame reisi maismaal. Või hakkame kodupoole lendama…

 

 

Seilame ca 500 miili Prantsuse Polüneesia Seltsisaarte (Society Islands) tuulepealses ja tuulealuses saarestikus. Kahe nädala jooksul võtame kursi sellistele Vaikse ookeani pärlitele nagu 

Taha´a, Huahine, Tahiti, Mo´orea, Bora-Bora ja Maupiti. Reisi alustame ja lõpetame Raiateal, Uturoa sadamas.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on peaaegu  aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses pikkade lennureisidega arvestage, et lisaks purjereisile tuleks arvestada veel vähemalt 4 – 5 päeva nii lendamisele kui välja puhkamiselereisi. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga, ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse kohalikku elu-olu kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et Prantsuse Polüneesias purjetamine on ainukordne võimalus, millest loobumine ei tule kõne allagi, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 500 EUR suurune esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Broneeringu summa ei kuulu tagastamisele, kui loobud hiljem omal soovil reisist. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Täpsemalt loe korralduse ja asjaajamise kohta siit: https://purjereis.ee/miks-tulla-purjereisile/

Kohtade arv ja reisi hind

2021 a. sügisel stardib Raiatea sadamast  5 purjelaeva

 

Saadaval on 1 vaba kajutikoht

Bali 4.1 pardal

 

Kajutikoha hind 1990 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada kaks nädalat purjejahi pardal, tutvuda imeliste Prantsuse Polüneesia saartega .
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Nautida matkamist troopilise saarestiku matkaradadel, vallutada Prantsuse Polüneesia kõrgemaid tippe Tahiti saarel.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi töö

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks
 
PS! Meltemi Adventures ei tegele lennupiletite müügi ega vahendamisega. Aga kui jääd lendude otsimisega hätta, siis küsi abi ja püüame hüva nõuga abiks olla.

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 • Allkirjastatud purjereisi kodukorda
 • Täidetud ja allkirjastatud terviseankeeti

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele jahtide renti ja purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

23.10. – 06.11.2021

 

Bali 4.1 (2020) kapten Toomas Oks

Meeskond; Kristi, Raido, Peeter, Katre, Kai, Aivar, Jane

 

Jeanneau SO439 (2014) kapten Johan Rannast

Meeskond: Maria, Heddi, Kristo, Mikk-Mait, Piret, Ingeldrin, Anu

 

Catana 47 (2013) kapten Alo Murutar

Meeskond: Andres, Janette, Raido, Tarmo, Risto, Tanel, Karin, Kalle, Mait

 

Catana 47 (2013) kapten Aarne Rohtvee

Meeskond: Tarmo, Moonika, Toomas, Signe, Kaido, David, Priit, Aigar

 

06.11. – 20.11.2021

Dufour 520 (2018) kapten Alo Murutar

Meeskond: Ago, Mariann, Jaan, Pille, Alar, Eva-Liina, Anneli, Linda, Andres, Eva

 

Soovin registreeruda

 

 NB! COVID-19 pandeemiast tulenevate reisipiirangute korral lükkub broneering grupi soovil edasi uuele perioodile. Meltemi Adventures lähtub jahirendi teenuse vahendamisel rendifirma lepingutingimustest ja muudatusvõimalustest Covid-19 olukorras. Broneeringute eest tasutud makseid ei tagastata. Jahirendi eest tasutud summasid on võimalik reisigrupil kasutada krediidina uute broneeringute vormistamisel. Juhul kui uue broneeringu maksumus on seoses rendifirma hinnakirja muudatuste või hooajalise hinnaerinevusega kõrgem originaalse broneeringu hinnast, tasutakse vahe reisijate poolt võrdsetel alustel. Reisigrupi ühisel otsusel ja kokkuleppel Meltemi Adventures´ga on võimalik teha valik uue perioodi ja laevatüübi osas. Soovi korral on võimalik ka muuta sihtkohta, eeldusel, et uues sihtkohas on olemas sama ettevõtte jahirendi baas. Võimalusel püüame uute broneeringute puhul leida lahenduse, mis ei põhjusta täiendavaid kulutusi jahi rendile või teeb seda minimaalselt.

Meltemi Adventures teeb omalt poolt kõik võimaliku, et viia purjereisid läbi turvaliselt ja kaitstes nii reisijate kui partnerite huve. 
Täiendavad kulutused reisi läbiviimiseks (kaptenite reisikulud, töötasud, lisanduv ajakulu, jne.) kannab edasilükatud broneeringute puhul korraldajana Meltemi Adventures OÜ