Close

Laevaelu

Meie purjeretkede läbiv idee on tutvustada avamerepurjetamise võlusid ka mittepurjetajatele. See tähendab, et lisaks helesinise mere ja sooja päikese nautimisele on võimalik tutvuda purjelaeva ehitusega, tuule ja purjede koostööga ja erinevate meeskonnarollidega ning seda kõike omal käel praktikas järele proovida.

Et merereis sujuks ja osalejad väärt kogemuse võrra rikkamaks saaksid, määrame laeval meeskonnarollid, nagu kord ja kohus. Kogemuste puudumine pole takistuseks, neid koguneb reisi jooksul piisavalt.

 

Kapten-koolitaja käseb, poob ja laseb merel olles, aga annab ka hüva nõu ja õpetab merekaru tarkusi. Vastutab ainuisikuliselt laeva ja meeskonna turvalisuse eest. (Reisiklubi Meltemi esindaja ja kogemustega kipper.)

Pootsman on kaptenile paremaks käeks merel. Assisteerib navigeerimisel ja peab vajadusel roolimehe ametit. Määrab koristustoimkonnad.

Madrused trimmivad purjesid, aitavad läbi viia manöövreid, assisteerivad sildumisel või ankurdamisel ja teevad teisi vajalikke laevatöid

Peakokk koostab laevamenüü, hoolitseb, et laevas oleks piisavalt provianti, määrab köögitoimkonnad

Vöörikohvrid naudivad merereisi ja võtavad päikest. Kapteni käsul kogunevad pealtuule pardasse, riputavad jalad üle serva ja tasakaalustavad kreeni.

Köögitoimkond – Hoolitseb, et laevapere ei peaks merel tühja kõhtu kannatama. Süüa on vaja teha üldjuhul 2-3 korda päevas, enamasti püüame õhtust süüa kuival maal. Toimkonnas on korraga kaks inimest, et saaks lõbusam.

Koristustoimkond – Hoolitseb, et laeval valitseks puhtus nii tekil kui üldkasutatavates ruumides. See ei tähenda pidevat teiste järel koristamist, oma isiklikud asjad koristab igaüks ise ja prügi jaoks on prügikastid. Korraga toimetab jällegi kaks inimest.

 

Toiduvalmistamine ja koristamine on väga vajalikud osad laevaelust, aga mitte siiski põhilised. Nagu öeldud, saab meiega seilates igaüks proovida ka madruseametit, juhtida omal käel purjelaeva ja avastada kõiki avamerepurjetamise võlusid just endale sobilikul moel. Mõlemad toimkonnad vahetuvad igapäevaselt, et kõik saaksid laevatööde tegemisest rõõmu tunda.