Close

Purjereis Aeooli saarestikus

Purjetame läbi kauni Aeooli saarestiku ja saame tuttavaks Stromboli vulkaaniga

Reisi aeg

1. grupp: 10. – 17. oktoober, 2020

2. grupp: 17. – 24. oktoober, 2020

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Kui oktoobrikuu tähendab Eestis enamasti tilkuvat taevast ja nina, siis Vahemerel saab jätkuvalt rõõmu tunda suvesoojast mereveest ja kosutavast päikesepaistest. 2020 aasta sügisel on plaanis taaskord purjetada üks korralik ringreis Lõuna-Itaalias, Aeooli saarestikus. Oma tegemistes seame fookuse jätkuvalt ehedatele ja turismitööstusest räsimata jäänud vaatamisväärsustele, purjetamisoskuste arendamisele ja kohaliku saareelu parimate nüansside nautimisele. Suvesoe Vahemeri, kohalikud sadamad ja Aeooli saarestik annavad selleks kõigeks head eeldused. Sügisesele Vahemerereisile kohaselt  on lootust nii merevees supelda, sooja päikese käes talveks D-vitamiini ammutada kui ka korralikku purjetamisilma nautida. Seda kõike silmas pidades oleme välja valinud 2 vahvat purjejahti, mille pardal nädala jooksul muretut itaaliapärast puhkust nautida.

 

Stardime Portorosa sadamast Sitsiilia põhjarannikul ja külastame nädala jooksul fantastilisi Aeooli saari, kus asub nii mõnigi tegevvulkaan. Kui kokkulepped Neptuniga peavad, siis on lootust tutvuda romantiliste väikesaartega nagu Vulcano, Lipari, Filicudi, Salina ja Panarea. Matkajate maiuspalaks saab sel korral Stromboli vulkaani tippu tõusmine, mida tuntakse tänu aktiivsele tegevusele ka Vahemere majakana. 

 

 

 

Jahid

Meie koduks Itaalias saavad soliidsed 4 – 5 magamiskajutiga avamere purjejahid. Purjekate pardal on ööbimiseks kahekohalised magamiskajutid. Lisaks loomulikult avar ja hubane salong kõigi mugavustega, kambüüs ja mitu wc/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 8 – 9 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani.

 

Meie valikus purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne…

Loe lähemalt ka töökorraldusest laeval

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

10. okt.  – Stardime Portorosa sadamast esimesel võimalusel. Õhtuks maabume Lipari sadamas ja lähme ööelu kaema.

 

11. okt.  – Puhkame välja, uudistame Liparil asuvat pealinna ja purjetame pärastlõunaks naabersaarele Vulcanole ankrusse. Õhtut on mõnus veeta vulkaanispaas.

 

12. okt.  – Päikesetervitus imelise vaatega vulkaani tipus. Lõuna paiku purjetame Filicudile, kus naudime sundimatut külaelu.

 

13. okt.  – Hommikune purjeretk Salinale, mida on mõnus avastama minna rendiautode või rolleritega.

 

14. okt.  – Purjetame Strombolile. Pärastlõunal kõigil matkasõpradel võimalus ronida giidi juhendamisel Euroopa aktiivseima vulkaani tippu.

 

15. okt.  – Purjetame naabersaarele Panareale, mille romantilised matkarajad viivad kerge vaevaga eraldatud randadesse ja miljonivaadetega rannakaljudele.

 

16. okt.  – Seilame tagasi kodusadama suunas ja lõpetame reisi mõnusa purjematkaga.

 

17. okt.  – Hommikul jätame hüvasti oma ujuvate kodudega ja alustame koduteed.

 

*sõltuvalt ilmastikuoludest ja meeskonna motivatsioonist võib reisikavas ette tulla muudatusi.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Aeooli saarte võlusid kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et purjetamispuhkus Lõuna-Itaalias on just midagi sinu jaoks, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb esimene osamakse 250 EUR, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. Vähem kui 2 kuud enne reisi registreerujatel tuleb korraga tasuda kogu reisiraha. Loomulikult ei ole keelatud ka esimese sissemaksuna lõppsumma tasumine, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele reisile on pakkuda kajutikohti 

kuni 20-le seiklejale

 

Elukoht purjejahi pardal ja 9 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

750 EUR

 

Gruppidele alates 6 osalejast ja püsiklientidele

690 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, avastada purjede all vulkaanilist Aeooli saarestikku
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade, rahvusparkide või vaatamisväärsuste külastamiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 

PS! Meltemi Adventures ei müü ega vahenda lennupileteid. Küll aga oskame anda hüva nõu soodsalt sihtkohta jõudmiseks. Kui jääd hätta, küsi julgesti abi.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

10 – 17 oktoober


Alo (kipper)

Margus, Tiina, Veiko, Marika, Mart, Kalev, Lilian, Triin


Johan (kipper) 

Heiki, Tiveli, Urmas, Heli, Indrek, Ellika, Kalju, Aldo, Daimar


17 – 24 oktoober


Johan (kipper)

Ivar, Mart, Siimon, Helen, Madis, Tavo, Mare


Alo (kipper)

Anni, Kristjan

Soovin registreeruda