Close

Sardiinia-Korsika purjereis

Mõnus sügisene purjematk Põhja-Sardiinias, Maddalena saarestikus ja mägise Korsika saare lõunarannikul

Reisi aeg

12.10.2019 – 19.10.2019

Lennupiletid on soovitav hankida saabumisega 11. oktoobril.

 

 

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Oktoobrikuus ootab Meltemi reisiseltskonda seiklus Põhja-Sardiinia ja Lõuna-Korsika veel suvesoojades vetes. Neid kahte Vahemere suurimate hulka kuuluvat saart ühendab Bonifacio väin, mis oma nime saanud Korsika lõunatipus asuva looduskauni sadamalinna järgi. Meie purjereis saab alguse Olbia lähistelt Sardiinias ja viib avastama nii Sardiinia põhjaosas asuvat puhkusehõngulist Maddalena arhipelaagi, kui imeilusa Korsika lõunapoolseid sadamalinnu ja võimsaid mäestikuvaateid. Purjetamise vahele on võimalus võtta aega Korsikal tuuritamiseks, snorgeldada Maddalena rahvuspargi kristallselges merevees või nautida Itaalia ja Prantsuse köökide parimaid palasid koos imeheade (ja odavate) veinidega. 

Jaht

Meie Vahemere koduks saavad igati mõnusad, nelja magamiskajutiga avamere purjejahid, mille pardal on olemas kõik mugavused mõnusaks merereisiks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leiduvad laevades ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja kaks wc-d/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kajutid on kahekohalised – kõrvutiasetsevate või narivooditega.

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

Start Olbia (või Portisco) sadamast toimub 12. oktoobri pärastlõunal. 12. – 18.okt purjetame ühes Vahemere ilusaimas saarestikus. Laevadest kolime välja 19. oktoobri hommikul.

 

 

12. oktoober  Purjetame Olbiast Caprera saare ankrupaika. Imeline koht kus hommikul ärgata ja helesinisesse merevette peakas panna 🙂

 

13.oktoober Ületame Bonifacio väina ja siseneme õhtuks Korsika ja kogu Vahemere ühte kaunimasse looduslikku sadamasse. Avastame Bonifaciot.

 

14. oktoober. Purjetame Piki Korsika läänerannikut Proprianosse, avastame kena väikest sadamalinna ja selle ümbrust.

 

15. oktoober. Purjetame Korsika pealinna ja Napoleoni sünnilinna Ajacciosse. Võimalik on rentida sõiduvahendid ja minna Korsika mägesid avastama. 

 

16. oktoober. Stardime õhtupoolikul Sardiinia suunas, öine ülesõit  enne seda vaba aeg Ajaccios või Korsika matkaradadel.

 

17 oktoober. Puhkame ankrupaigas välja ja stardime Maddalena saarestiku suunas. Ööd veedame Poltu Quatu sadamas või mõnes kenas ankrupaigas.

 

18. oktoober. Viimane purjetamispäev, sõit läheb tagasi Olbia suunas. Õpime purjetama, ujume ja võtame sellest suvest viimast.

 

19. oktoober. Anname laeva(d) üle ja alustame koduteed.

 

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Kanaaride külalislahkust kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et suvi on ebaõigleselt lühike ja seda tuleb pikendada Vahemerel purjetades, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 250 EUR esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele reisile on pakkuda kajutikohti 

18-le seiklejale

 

Elukoht purjejahi pardal ja 7 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

740 EUR

 

Gruppidele alates 6 osalejast ja püsiklientidele

690 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, külastada igal õhtul uut sadamat või ankrupaika Sardiinia ja Korsika rannikul
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi

PS! Kui jääd jänni lennupiletite ostmisel, siis anna ka sellest teada. Püüame abistada.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Johan (kipper)

Madis, Pille, Ivi, Kristina

Soovin registreeruda