Close

Vahemere purjereis Sardiiniasse ja Korsikale

Parimaid paiku Euroopa suve alustamiseks on päikeseline Sardiinia. Sealt aga juba kiviga visata, üle kultusliku Bonifacia väina purjetades, asub mägine ja kaunis Korsika. Eks siis tuleb purjed vastavalt vajadusele trimmida ja teha tutvust mõlema Vahemere pärliga.

Reisi aeg

Purjereis toimub 22. – 29. aprillil, 2023

 

Varu kindlasti päev või paar stressivabaks reisimiseks sihtkohta.

 

Saadaval veel 4 kajutikohta

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Aprilli lõpus, kui Eestis alles kergelt lörtsi võib sadada ja kevadväsimus piinab, seilame Vahemere parimate poegade – Sardiinia ja Korsika rannikul. Seekordne kevadine seiklus juba suvesoojal Vahemerel algab Põhja-Sardiiniast, Olbia sadamast, kust suundume otsekohe vahutavale puhkuselainele Maddalena rahvuspargi suurepärasesse saarestikku. Sealt edasi purjetame üle kurikuulsa Bonifacio väina Korsika läänerannikule, mille ajaloohõngulised sadamad ja romantilised ankrupaigad on oma miljonivaadete ja valgete randadega avastamist väärt. Ajaloosõbrad saavad tuttavaks Napoleoni sünnilinna Ajaccio vaatamisväärsustega. Silmailu ja avastamisrõõmu pakub väärt peatus Vahemere kauneimas looduslikus sadamas, Bonifacios. 

 

Mägine ja lummav Korsika meelitab matkasõpru avastama saare kõrgemaid korruseid, mis kohati ületavad kahe kilomeetri piire. Menüüs on nii põnev rollerimatk mägiteedel, kui erineva raskusega matkarajad. Suurepärane Korsika köök koos hea veiniga käib asja juurde. Tagasiteel külastame Sardiinia põhjatipus asuvat Santa Teresa Gallura linnakest ja helesinise veega lahesoppe, kus on mõnus Korsika mägedes kogunenud piimhapet kerest välja sulistada. Enne kojusõitu naudime viimaseid puhkusepäevi Maddalena saarestikus seilates, külastades põgusalt ka Põhja-Sardiinia sadamalinnu. 

 

Puhkuse nautimisele lisaks pole vähe oluline, et meie kasutuses on suurepärased avamere purjejahid, millega ühiselt purjetamis- ja meeskonnatöö oskusi lihvida. Purjetamine on elustiil ja parim viis maailma avastamiseks 🙂  

Slide 3 Heading
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor
Click Here
Previous
Next

Jahid

Meie Vahemere koduks saavad igati mõnusad 5-magamiskajutiga purjejahid Dufour 520GL, mille pardal on olemas kõik mugevused merereisi nautimiseks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub laevas ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs ja kolm wc/dušširuumi. Laevas on autonoomsuse ja mugavuse huvides ka konditsioneer ja veemagesti. Välisdekk ja kokpit on piisavalt ruumikad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kajutid on kahekohalised, kõrvuti asetsevate või narivooditega. 

 

Valitud purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured ja turvalised. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et nädala jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall”, jne…

 

LTutvu lähemalt ka reisitingimuste ja töökorraldusega laevades

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

22.04.  –  Stardime Olbia sadamast niipea kui vajalik proviant varutud ja laevadega tutvutud. Öine peatuspaik Caprera saar

 

23.04.  –  Caprera – Bonifacio purjematk. Õhtune jalutuskäik ja õdus olemine Vahemere ühes kaunimas sadamalinnas.

 

24.04.  –  Purjetame Napoleoni sünnilinna Ajacciosse

 

25.04.  – Matkapäev Korsikal

 

26.04.  – Purjekool merel, matkakool saarel –  (vastavalt igaühe eelistustele. Õhtuks Propriano sadamasse. 

 

27.04. – Purjematk Sardiinia põhjatippu Santa Teresa Gallurasse

 

28.04. – Purjetame läbi võluva Maddalena rahvuspargi lühikeste peatustega kodusadamasse Olbiasse,

 

29.04. – Anname üle oma ujuvad kodud, kallid/musid ja kojusõit.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Kanaaride külalislahkust kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et purjematkamine Vahemerel on midagi sinu jaoks, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 350 EUR esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele reisile on pakkuda kajutikohti 

kuni 27-le seiklejale

 

Elukoht purjejahi pardal ja 7  päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

 

890 EUR

 

 

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, avastada purjede all Sardiinia ja Korsika parimaid palasid
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami (proviandiks arvestatud 50 eur osaleja kohta)
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade, rahvusparkide või vaatamisväärsuste külastamiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Sünniaega
 • Reisidokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 

PS! Meltemi Adventures ei müü ega vahenda lennupileteid. Küll aga oskame anda hüva nõu soodsalt sihtkohta jõudmiseks. Kui jääd hätta, küsi julgesti abi.

Lennupiletite vahendamisel on meie partneriks Estravel

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.facebook.com/MeltemiAdventures

www.purjereis.ee

 

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 
 
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

 

Tutvu lähemalt ka reisitingimuste ja töökorraldusega laevades 

Seni registreerunud

Dufour 520 GL; kipper Johan

Meeskond: Kuido, Krista, Kristjan, Kadri, Kaido, Kristin, Kaupo, Kaija, Gerd 

 

Dufour 520 GL; kipper Alo

Meeskond: Karin, Terje, Karry, Dora, Tarvet, Tiit

 

Dufour 520 GL; kipper Kert  

Meeskond: Valmar, Iveta, Siim, Karl, Pille, Urmas, Liise, Margit

 

 

Saadaval veel 4 kajutikohta!

Soovin registreeruda