Close

kariibi mere purjereis

Raputame talveväsimuse maha maailma ühes kutsuvamas saarestikus seilates.

Reisi aeg

Purjereis toimub 04.12.2021 – 18.12.2021

Saadaval on 7 kajutikohta Bali 4.5 katamaraani pardal

 

 

Merel ja saartel seikleme 2 nädalat, lisandub lendudele ja võimalikule lisapuhkusele kuluv aeg.

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Seekord võtame kaugetele sihtkohtadele omaselt ette kahenädalase seikluse Kariibi merel. Lisaks suurepärastes tingimustes purjetamisele on rõhk kindlasti ka looduskaunite ja eksootiliste saarte külastamisel. Reisikavasse on sisse arvestatud piisavalt aega tegelemaks matkamise ja kohaliku kultuuri eripärade avastamisega. Samuti on olud soodsad tegelemaks snorgeldamise ja sukeldumisega ning avamere kalapüügiga. Kui kõik läheb plaanipäraselt ja Neptun on meie poolt, jõuame reisi jooksul külastada järgmisi saari: MartiniqueSt. Lucia, St. Vincent ja Grenadiinid, Dominica. Tegemist on täiesti omanäoliste, veel hiljuti iseseisvunud Kariibi mere väikeriikidega. Reis algab ja lõpeb Martinique Le Marini sadamast, kuhu saab mugavalt kohale otselendudega Pariisist.

Merd künname kahe nädalaga prognoositavalt 300 – 400 miili, kuid eks see kõik sõltub lõpuks ilmast, meeskonna motiveeritusest ja säravatest, spontaansetest ideedest 🙂 Kindel on see, et kaks nädalat Kariibi merel purjetades annab hindamatu kogemuse ja loob võimaluse avastada ühte purjetajate poolt enimhinnatud saarestikku oma parimates nüanssides.

Jaht

Meie koduks Kariibidel saavad suured ja mugavad kruiisikatamaraanid, mille neli kahekohalist kajutit, kaks ühekohalist kajutit, avar salong ja ruumikad välisdekid lubavad mõnusat merereisi kuni 12-le reisisellile. Lisaks leidub laevades korralik kambüüs (köök) koos vajaliku varustusega söögitegemiseks ja õdusate seltskonnaõhtute veetmiseks. Laevades on mitu wc-d/dušširuumi, voodipesud ja rätikud kõigile osalejatele. Varustuse hulka kuuluvad ka konditsioneer ja veemasin, mis lisab autonoomsust.

Valikus olevad purjekatamaraanid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured ja turvalised. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev merel ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et nädala jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne…

Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kajutid on ühe- või kahekohalised – kõrvutiasetsevate või narivooditega

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

Seilame Martiniquelt St. Vincentile ja Grenadiinidele, külastame tee peale jäävad St. Luciat ja võimalusel ka Dominicat.

 

Seoses äreva olukorraga maailmas võib reisikavasse tulla muudatusi. Anname endast parima, et meie Kariibi mere reis saaks mitmekesine ja põnev. Täpsem reisikava on väljatöötamisel.

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 15 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse saarerahva külalislahkust kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et Kariibi merel purjetamine on ainukordne võimalus, millest loobumine ei tule kõne allagi, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 500 EUR suurune esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Broneeringu summa ei kuulu tagastamisele, kui loobud hiljem omal soovil reisist. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Täpsemalt loe korralduse ja asjaajamise kohta siit: https://purjereis.ee/miks-tulla-purjereisile/

Kohtade arv ja reisi hind

Kariibi mere purjereisile pääseb Meltemiga seiklema kuni 20 reisiselli

 

 

Kahenädalase purjereisi osalustasu 

 

1790 EUR

 

Makstud raha eest saab

 • Elada kaks nädalat purjekatamaraani pardal, tutvuda imeliste Kariibi mere saartega 
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Nautida matkamist troopilise saarestiku matkaradadel, avastada kohalikku kultuuri ja loodust.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi töö

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks
 • Tolliprotseduuridele erinevatesse riikidesse sisenemisel ja väljumisel (ca 50 EUR kokku)
 
PS! Meltemi Adventures ei tegele lennupiletite müügi ega vahendamisega. Aga kui jääd lendude otsimisega hätta, siis küsi abi ja püüame hüva nõuga abiks olla.

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi

 

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Bali 4.5 (2019) Kipper Alo

Meeskond: Jaanus, Liina, Andrus, Hedi, Raigo, Reena, Martin, Asko, Harri, Kristjan

 

 

 

Bali 4.5 (2019), kipper Johan

Meeskond: Peeter, Riina, Kert

 

SAADAVAL 7 VABA KAJUTIKOHTA

 

Soovin registreeruda

 

 NB! COVID-19 pandeemiast tulenevate reisipiirangute korral lükkub broneering grupi soovil edasi uuele perioodile. Meltemi Adventures lähtub jahirendi teenuse vahendamisel rendifirma lepingutingimustest ja muudatusvõimalustest Covid-19 olukorras. Broneeringute eest tasutud makseid ei tagastata. Jahirendi eest tasutud summasid on võimalik reisigrupil kasutada krediidina uute broneeringute vormistamisel. Juhul kui uue broneeringu maksumus on seoses rendifirma hinnakirja muudatuste või hooajalise hinnaerinevusega kõrgem originaalse broneeringu hinnast, tasutakse vahe reisijate poolt võrdsetel alustel. Reisigrupi ühisel otsusel ja kokkuleppel Meltemi Adventures´ga on võimalik teha valik uue perioodi ja laevatüübi osas. Soovi korral on võimalik ka muuta sihtkohta, eeldusel, et uues sihtkohas on olemas sama ettevõtte jahirendi baas. Võimalusel püüame uute broneeringute puhul leida lahenduse, mis ei põhjusta täiendavaid kulutusi jahi rendile või teeb seda minimaalselt.

Meltemi Adventures teeb omalt poolt kõik võimaliku, et viia purjereisid läbi turvaliselt ja kaitstes nii reisijate kui partnerite huve. 
Täiendavad kulutused reisi läbiviimiseks (kaptenite reisikulud, töötasud, lisanduv ajakulu, jne.) kannab edasilükatud broneeringute puhul korraldajana Meltemi Adventures OÜ