Close

madagaskar - leemurite maa india ookeanis

See mitte just tavapärane purje- ja seiklusreis viib avastama maailma ühte suurimat ja põnevamat saart India ookeani lääneosas

Reisi aeg

Reis on edasi lükatud seoses koroonapiirangutega sihtriigis.

Uued kuupäevad on täpsustamisel.

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Madagaskar on looduslike imede maa. Olles elanud oma elu muust maailmast eraldatuna ligemale 90 millionit aastat, on suur osa floorast ja faunast siin hämmastaval saarel ainulaadne. Kümneid liike leemureid ja ligi pool maailma kameeleoniliikidest, lopsakad vihmametsad, punased kaljud, kõrged mäeahelikud ja troopilised savannid – kontraste ja imetlemisväärset loodust jätkub igal sammul. Imed jätkuvad vee all ja vee peal, kus võib kohata küürvaalu, kilpkonni ja sadu liike tundmatuid mereelukaid, kes on iseloomulikud ainult Madagaskari loodusele.

 

See maailma suuruselt neljas saar on olnud meile suhteliselt müstiline ja vähe tuntud seoses oma teatava isoleeritusega. Nii asukoht kui poliitilised-sõjalised konfliktid on massturismi Madagaskarilt eemal hoidnud ja alles viimastel aastatel hakanud end külastajatele rohkem avama. See tähendab, et õigel ajal külastades on loodussõbra jaoks täieliku paradiisiga ja ei pea muretsema tavaturistile nii tuttavate lõksude pärast, mis pool reisimis- ja avastamisrõõmu röövivad.

 

Meie seekordse purjereisi eesmärgiks on avastada kahe novembrikuise nädala jooksul Madagaskari põhjaosa ranniku rahvusparkide võrratut loodust, purjetada India ookeanil isu täis ja teha aeg-ajalt hüppeid ka sisemaale, et võtta mõni kena mäetipp, matkata vihmametsas või tutvuda kohaliku elu-oluga. Kõik see toimub Meltemilikus vürtsikas kastmes ja vabameelses õhkkonnas – nagu ikka 🙂

laevad

Seekord oleme oma Madagaskari kodudeks valinud hästi varustatud ja merekindla Lagooni katamaraani, mille pardal seab ennast mugavalt sisse kuni 10 reisilist. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub katamaraanis ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja mitu wc-d/dušširuumi. Välistekid ja kokpit on piisavalt avarad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Ühe laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 9 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kahekohalisi magamiskajuteid leidub laevades 4, lisaks on olemas väikesed 1-kohalised vöörikajutid ja salongidiivan.

 

 

Valitud purjelaevad on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne.

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

14. november  –  koguneme kl 12:00 Nosy Be sadamas, võtame vastu laevad, varume provianti ja stardime esimesel võimalusel merele.

 

 

15. – 27. november  –  Avastame Madagaskari põhjaosa rannikut ja väikesaari, põikame aeg-ajalt avastusretkedele sisemaale.

 

 

28. november  –  Anname Nosy Be sadamas laevad üle ja lõpetame purjereisi.

 

 

REISIKAVA ON TÄIENEMAS, PÜSI KANALIL 🙂

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on rohkem kui aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses pikkade lendudega ja Madagaskari hektiliste transpordivõimalustega oleks mõistlik planeerida lisaks purjereisi kuupäevadele veel mõned päevad stressivabaks reisimiseks. Purjereisi marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga, ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Madagaskari imelist loodust ja saarerahva külalislahkust kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et hilissügisene kaamos pole sinu jaoks ja palju paremini kõlab purjetamine troopilises India ookeani saarestikus, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 500 EUR esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Sellele purjereisile on pakkuda kajutikohti 

üheksale seiklejale.

 

Elukoht purjejahi pardal ja 14 päeva unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

1890 EUR

 

Gruppidele alates 6 osalejast ja püsiklientidele

1790 EUR

Makstud raha eest saab

 • Elada 14 päeva purjejahi pardal, avastada purjede Madagaskari põhjaosa kauneid paiku.
 • Omandada purjetamistõdesid kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg.

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Võimalikud pääsmed/turismimaksud kaitsealade ja rahvusparkide külastamiseks
 • Turismiviisa hankimiseks
 • Reisikindlustuse tegemiseks

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Passi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi
 • Allkirjastatud purjereisi kodukord ja isiklik tervisenkeet
 

PS! Meltemi Adventures ei müü ega vahenda lennupileteid, aga kui jääd lennupiletite ostmisel hätta, siis anna ka sellest meile teada ja püüame abistada.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee
 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo ega ei müü pakettreise. Pakume huvilistele purjejahtide renti (kipperiga ja ilma) ja purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Johan (kipper)

 

 

 

Soovin registreeruda