Close

Kreeka purjereis Cycladese saarestikus

Purjetame suvele vastu vanal-heal Kreeka purjereisil!

Reisi aeg

11.05.2019 – 18.05.2019

 

Aega reisini

Päeva
Tundi
See reis on juba möödas!

Soovin registreeruda

Kuhu lähme, mida teeme

Küklaadid, ehk Cycladese saared Egeuse meres on üks Euroopa parimaid paiku põneva ent samas lõõgastava purjereisi korraldamiseks. Saared ei asu üksteisest kaugel, mis annab võimaluse planeerida päevaseid või ka öiseid purjematku vastavalt ilmale ja meeskonna soovidele. Enamasti päikeselises ja külalislahkes Kreeka saarestikus seilates ununevad argimured ja purjetamispisik võtab võimust. Kui aga Meltemi puhuma hakkab, on mõnus veeta aega õdusates tavernades kohalikke hõrgutisi maitstes või avastada mägiseid saari matkates või kohapealt renditud sõiduvahenditega. 

 

Küklaadide kohalikud elanikud on saarerahvale kohaselt muhedad ja külalislahked. Külakestes käib muhe, omas tempos kulgemine ja samas vilgas sagimine, kui olukord seda nõuab. Üldine atmosfäär iseenesest võtab pinge maha ja laseb mõelda elu põhiväärtustele.

 

Küklaadid on vihmavaene piirkond ja ka meie merereisi toimumisaeg lubab ohtralt päikesepaistet ja väga mõõdukalt sademeid kui üldse. Vahemere vesi pole küll maikuus jõudnud veel päris suviste temperatuurideni soojeneda, kuid karastunud põhjamaa inimesele on 20 kraadine meri ujumiseks siiski mõnus ja värskendav.

Jaht

Kreekas purjetame seekord täiesti uute Benetteau Oceanistega, millest ühel pikkust 47 ja teisel 51 jalga. Mõlema laeva pardal on olemas kõik mugavused mõnusaks merereisiks. Lisaks kahekohalistele magamiskajutitele leidub laevas ruumikas ja hubane salong seltskondlikeks õhtuteks, korralik kambüüs (köök) ja kaks wc-d/dušširuumi. Välistekk ja kokpit on piisavalt avarad, et kõik reisijad saaksid sõidu ajal merd ja ilusat ilma nautida. Ühe laeva meeskonda pääseb lisaks kipperile 6 – 7 meeskonnaliiget. Vastavalt osalejate perekonnaseisule ja eelistustele püüame koostada parima võimaliku kajutiplaani. Kahekohalisi magamiskajuteid leidub laevas kolm, lisaks on magamiskohad salongidiivanil.

 

Valitud purjejahid on mõeldud ookeanil seilamiseks, st. nad on piisavalt suured, turvalised ja hästi varustatud. Kuigi kogenud merekarudele on selline laev ka üksinda hallatav, pakub ta lisaks mugavale äraolemisele ka piisavalt võimalusi meeskonna proovilepanekuks. Kogemused näitavad, et reisi jooksul saavad ka veendunud maarotid selgeks mõisted “vöör”, “ahter”, “groot”, “vall” jne.

Reisikava (ei ole kivisse raiutud)

Kuupäevad

11. aprill  Lavrion – Kythnos (Merichas)

 

12. aprill Kythnos – Milos (Kleftiko) 

 

13. aprill Milos (Kleftiko – Adamantas)

 

14 aprill  Milos – Sifnos

 

15. aprill Sifnos – Serifos

 

16. aprill Serifos – Kythnos (Loutra)

 

17. aprill Kythnos – Lavrion

 

Võimalikud muudatused

Kuna reisi planeerimisest reisi toimumiseni on üle poole aasta, võib ette tulla muudatusi. Sõltuvalt osalejate arvust, soost, ja perekonnaseisust koostame kajutiplaani. Seoses lendude klappimisega võivad reisi kuupäevad kõikuda 1 – 2 päeva. Marsruut sõltub kokkulepetest tšarterfirmaga ilmastikuoludest ja ka meeskonna motivatsioonist. Halva ilma korral (tuult stabiilselt 17 m/s ja rohkem) sadamast välja ei sõideta vaid nauditakse Kanaaride külalislahkust kuival maal.

 

*Juhul kui ühte gruppi koguneb vähem osalejaid, kui retke toimumiseks vajalik, pakume võimalust osaleda teises grupis või tagastame ettemaksu.

Asjaajamine

Kui oled otsustanud, et soovid suvehooaega alustada Kreeka saarestikus purjetades, on õige aeg ennast meeskonda regada. Sellega kaasneb 200 EUR esimene osamakse, mispeale võtame Sinu osalemissoovi tõsiselt ja kindlustame Sulle koha laevas. Ülejäänud reisiraha on võimalik kokkuleppel tasuda osade kaupa, aga mitte hiljem kui 45 päeva enne reisi algust. 1 – 2 kuud enne reisi regajatel tuleb koheselt tasuda kogu summa. Loomulikult ei ole keelatud tasuda esimese sissemaksuna ka lõppsumma, see muudab korraldajate elu mõnevõrra lihtsamaks.

Kohtade arv ja reisi hind

Kreeka purjereisil on pakkuda kohti kuni 18-le reisijale

 

Elukoht purjejahi pardal ja kaks nädalat unustamatuid elamusi maal ja merel maksab

 

650 EUR

 

 

Makstud raha eest saab

 • Elada 7 päeva purjejahi pardal, külastada põnevaid Kreeka väikesaari .
 • Õppida avamerepurjetamist kogenud eestlasest kipperi käe all nii teoorias kui praktikas.
 • Süüa-juua laevas laevas ühiselt valmistatud kraami vähemalt 2x päevas
 • Tasutud laevakütus ja sadamamaksud, jahi kindlustus, lisad ja kipperi tööaeg.

Lisaraha kulub

 • Lennupiletite ja transfeeri tarvis
 • Kaldapealsetele meelelahutustele, restoranidele, transpordile jms.
 • Reisikindlustuse tegemiseks

 

 

TÄIENDAV INFORMATSIOON REISI KOHTA HAKKAB LAEKUMA JOOKSVALT PÄRAST REGISTREERIMIST.

Registreerimine

Registreerimiseks vajame järgmisi andmeid

 • Nime
 • Isikukoodi
 • Dokumendi numbrit ja kehtivusaega
 • Telefoninumbrit ja emaili aadressi

     

 PS! Kui soovid abi lennupiletite organiseerimisel, siis anna ka     sellest teada.

Purjetamiskoolituse korraldaja

Meltemi Adventures OÜ (reg. 12652618)

www.purjereis.ee;

www.facebook.com/MeltemiAdventures

 • Johan Rannast
 • +372 55 86271
 • johan.rannast@meltemi.ee

 

 

* Meltemi Adventures ei ole reisibüroo. Pakume huvilistele purjetamiskoolitusi, mille tulusid kasutatakse purjetamise ja väikelaevanduse populariseerimiseks Eestis ja mujal ning terve ja looduslähedase elustiili propageerimiseks.

Seni registreerunud

Johan (kipper)

Anmar, Teevi, Janno, Berit, Heimar, Madis, Rainer, Kaili, Hardi-Sander, Maren, Kaidi

 

Alo (kipper)

Alar, Eva-Liina, Heilo, Siret, Valdar

Soovin registreeruda